این مشکل انسان را از پای در می آورد!

130

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، محققان دریافتند تنهایی اثرات منفی بر سلامت انسان می گذارد و منجر به مشکلاتی مانند اختلال در خواب و بیماری های قلبی می شود. امروزه مسئله تنهایی تبدیل به یکی از بحران های مهم جامعه شده است.

مطالعات جدید نشان می دهد تنهایی و انزوای اجتماعی یک تهدید بزرگ برای سلامتی عمومی به شمار می آید و از دیگر عوامل مرگ میر مثل چاقی یا دیگر بیماری ها شیوع بیشتری پیدا کرده است.

ارتباط برقرار کردن با دیگران یکی از نیازهای اساسی بشر شناخته می شود که برای سلامتی و بقا انسان ضروری است. به گفته « جلیان هولت لونستاد» استاد روانشناسی در دانشگاه بریگهام یانگ، موارد بسیاری نشان می دهد نوزادان یا کودکانی که در زندان ها به دنیا می آیند و در آنجا از آن ها مراقبت می شود و با دیگر انسان ها ارتباط و تماسی ندارند نمی توانند به خوبی رشد کنند و اغلب جان خود را از دست می دهند.

بر اساس جدیدترین اطلاعات سرشماری در آمریکا، بیشتر از یک چهارم جمعیت آمریکا تنها زندگی می کنند و تعداد فرزندان هر خانواده در حال کاهش است. همچنین 11 تا 20 درصد آمریکاها همیشه یا گاهی اوقات احساس تنهایی می کنند و از این حس رنج می برند و این حس در بین افراد 45 سال به بالا بیشتر است.

محققان برای یافتن پاسخ این سوال که چه اتفاقی برای افراد تنها رخ می دهد مطالعاتی روی بیش از 300 هزار شرکت کننده انجام دادند. یافته های این مطالعات نشان می داد تنهایی و انزوای اجتماعی باعث مرگ زودهنگام می شود و در مقابل ارتباطات اجتماعی منجر به کاهش 50 درصدی مرگ و میر می شود و افراد از زندگی سالمی برخوردار هستند.

محققان بیان می کنند، شواهد محکمی در خصوص تنهایی افراد و مشکلات جدی که برای آن ها به وجود می آید وجود دارد.

 

 

https://tonic.vice.com/en_us/article/wjnway/loneliness-may-be-as-bad-for-you-as-obesity

انتهای پیام/

سایت فیلتر است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.