چربی اضافی در بدن چه عواقبی دارد؟

115

محققان بیان می کنند چربی اضافه نوعی چاقی محسوب می شود اما برای اثبات اینکه آیا این مسئله خطرناک است یا خیر تحقیقات در حال بررسی است.

به گفته محققان به جای نگرانی در مورد شاخص توده بدنی(BMI) باید بدانید که آیا جز آن دسته افرادی که چربی اضافه دارند هستید یا خیر. طبق تحقیقات انجام شده 80 درصد از زنان و 90 درصد از مردان آمریکا، نیوزلند، یونان و ایرلند بدنشان چربی بیش از حد دارد.

محققان چربی بیش از حد را به عنوان حضور بیش از حد چربی در بدن که باعث به خطر افتادن سلامتی می شود (حتی اگر دارای وزن نرمال باشید) تعریف می کنند.

پزشکان در این خصوص اظهار می دارند، در واقع چربی بیش ازحد خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سکته مغزی، زوال عقل، سرطان و بسیاری از بیماری های دیگر را به طور قابل توجهی افزایش می دهد و میزان متابولیسم را کاهش می دهد و در طول سال باعث افزایش وزن می شود.

جالب است بدانید مقدار چربی های اضافی اطراف شکم، کمر و دیگر ارگان های بدن بیشترین اطلاعات را در مورد سلامتی شما بازگو می کنند.

پژوهشگران با مطالعاتی که انجام داده اند بیان می کند آسان ترین روش برای تشخیص و اطلاع از اینکه در معرض بیماری های قلبی و عروقی هستید یا خیر اندازه گیری دور کمر است و بدانید چه مقدار چربی اضافه دارید که با اندازه گیری اندازه دور لگن، همزمان اندازه گیری دور کمر و محاسبه نسبت دور کمر به دور لگن، می توان خطرات ناشی از چاقی را  ارزیابی کرد

همچنین با تقسیم کردن اندازه دور کمر به قد،  به عنوان روش دیگر برای ارزیابی سلامت فرد می توانید استفاده کنید.

 

 

https://www.wellandgood.com/good-advice/what-is-overfat/

انتهای پیام/

سایت فیلتر است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.