چند راهکار برای جلوگیری از نفخ

132

به گزارش طبیب من، بعد از وعده غذا حداقل ۱۰ دقیقه پیاده روی داشته باشید. بعضی‌ها بعد از غذا سریع پشت میز کار می‌نشینند یا شروع به تماشای تلویزیون می‌کنند اما ۱۰ دقیقه پیاده‌روی در خانه می‌تواند باد غذا را کاملا از بین ببرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

آرام غذاخوردن
تند غذا خوردن را فراموش کنید. سریع خوردن غذا و فرو بردن خوراکی‌ها بدون توجه به عملی که انجام می‌دهید باعث می‌شود تا هوای زیادی وارد روده شما شود. جمع شدن هوا سبب به وجود آمدن باد و نفخ خواهد شد.

دمنوش
راه دیگر از بین بدن باد خوراکی‌های مختلف نوشیدن چای و دمنوش‌های گیاهی است. یک فنجان چای نعنا، بابونه و رازیانه می‌تواند باد معده شما را برای همیشه نابود کند.

‏غلات ‏سبوس‌دار
خوراکی‌های فیبری می‌توانند در عرض چند دقیقه تمام باد معده شما را از بین ببرند. استفاده از نان سنگک یکی از این موارد است که باید در نظر داشته باشید.

ترک لبنیات
شیر از جمله لبنیات است که ایجاد باد می‌کند ولی به خاطر شیر نیازی نیست به‌طور کلی لبنیات را فراموش کنید. خوردن ماست به همراه غذا کمی جلوی باد گرفتگی را می‌تواند بگیرد.

غذای ولرم
از خوردن خوراکی‌های داغ و یا خیلی سرد پرهیز کنید. به هنگام خوردن این خوراکی‌ها معمولا هوای زیادی وارد بدن می‌شود. آدامس نیز یکی دیگر از خوراکی‌هایی است که به‌طور کلی آن را باید فراموش کرد.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.