تجویز دارو در عطاری‌ها تخلف است

121

به گزارش طبیب من به نقل از خبرگزاری مهر، همایون هاشمی با انتقاد از اینکه فعالیت افراد غیرمتخصص در حوزه طب سنتی سلامت مردم را تهدید می‌کند، افزود: طب سنتی از گذشته و سینه به سینه به ما به ارث رسیده و شاخص‌های طب سنتی و جایگاه آن در دنیا شناخته شده است اما متاسفانه این موضوع در کشور به دلیل سوء مدیریت‌ها مغفول مانده و شاهد فعالیت افراد غیرمتخصص در این حوزه هستیم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی با بیان اینکه ساماندهی طب سنتی و همچنین جلوگیری از فعالیت افراد غیرمتخصص در این حوزه درآمدزایی پایدار را برای کشور به همراه دارد، گفت: بروز تخلفات در این حوزه بر هیچ کس پوشیده نیست و باید با متخلفان برخورد جدی شده و نسبت به سروسامان دادن وضعیت نامطلوب طب سنتی اقدام کرد.

هاشمی با تاکید بر اینکه باید در طب سنتی بازنگری مناسب انجام و طب سنتی در نظام سلامت ادغام شود، تصریح کرد: علمی کردن و ساماندهی طب سنتی امری ضروری است که باید به آن توجه کرد؛ در برنامه ششم توسعه وزارت بهداشت موظف شده طب سنتی را در نظام سلامت ادغام کند و نیاز است وزارت بهداشت در جهت اجرای این مصوبه گام برداشته تا طب سنتی بتواند به جایگاه خود دست یافته و شاهد تقویت و بهبودی وضعیت آن باشیم.

وی با بیان اینکه عطاری‌ها تنها محل عرضه عرقیجات و گیاهان دارویی است، تصریح کرد: عطاری‌ها تنها مجاز به عرضه گیاهان دارویی بوده و نباید به عرصه تجویز و عرضه دارو وارد شوند زیرا این امر غیرقانونی بوده و سلامت مردم را در معرض تهدید قرار می‌دهد.

هاشمی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت وزارت بهداشت بر نحوه عملکرد عطاری‌ها، گفت: نظارت بر این مراکز باید به صورت دقیق و حساس انجام شود تا اعتماد مردم از این مراکز حاصل شود زیرا تجویز غیرقانونی دارو در این مراکز به یکی از چالش‌های نظام سلامت تبدیل شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه برای برخورد با عطاری‌های متخلف خلاء قانونی دیده نمی‌شود، تصریح کرد: کاهش تخلفات عطاری‌ها با نظارت مناسب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان پذیر است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.