طبیب من

کد خبر: 11699
گروه : اخبار سایت
تاریخ انتشار: ۱۹ام مرداد ۱۳۹۶ , ۱۵:۰۰
خواجوی مطرح کرد؛
رئیس سومین کنگره تومور‌های سر و گردن گفت: استعمال دخانیات، عامل اصلی ابتلای افراد به سرطان حنجره و سر و گردن است.

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهدی خواجوی‌ مدیر گروه سر و گردن در سومین کنگره تومور‌های سر و گردن که صبح امروز در بیمارستان میلاد برگزار شد، اظهار کرد: تومورهای‌ سر و گردن جزو بیماری‌های شایع محسوب می‌شود که متأسفانه افراد بیمار‌ زندگیشان تحت تأثیر سرطان‌های ناشی از سر و گردن مختل‌ می‌شود و کیفیت زندگی را حتی در طول درمان پایین می‌آورد.

وی بیان کرد: در سمینار امسال تمرکز ما بر روی سرطان حنجره‌ است، چنین همایشی‌ هر ساله در همین زمان به صورت داخلی برگزار می‌شود.

خواجوی‌ ادامه داد: در سمینار تومورهای‌ سر و گردن روش‌های تشخیصی و درمانی بررسی و تبادلات‌ نظر بین همکاران صورت می‌گیرد و امروزه خوشبختانه کشورمان‌ در درمان و تشخیص تومورهای‌ سر و گردن و حنجره همگام با کشورهای‌ اروپایی و پیشرفته دنیا‌ قدم‌های خوبی برداشته است.

رئیس انجمن جراحان سر و گردن ایران با بیان اینکه ۲ روش جراحی و رادیوتراپی برای درمان بیماری‌های سر و گردن و به خصوص‌ سرطان حنجره در کشور انجام می‌شود، افزود: در مراحل اولیه بیماری با روش درمانی جراحی می‌توان جلوی پیشرفت این سرطان گرفته می‌شود که در مراحل پیشرفته علاوه بر جراحی راه‌های رادیوتراپی و شیمی‌درمانی را نیز توأم با جراحی برای سرطان‌های حنجره و تومورهای‌ سر و گردن است.

انتهای پیام/