چگونه کودکان را به ورزش علاقه مند کنیم؟

138

درمان میگرن در کلینیک آرامش

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ معضل بسیاری از والدین، کم یا بی تحرکی فرزندان شان می باشد که به دنبال آن بالا رفتن وزن و مشکلات دیگر را دارد. در گاهی از موارد والدین هر چه قدر نیز تلاش می کنند متاسفانه به نتیجه دلخواهشان نمی رسند.دلیل اصلی آن؛ ذهن تنبل فرزندان می باشد. بدآن معنا که ذهنیت و فکر آن ها در فضای ورزش کردن و تحرک و پویا بودن بدن نیست، چطور باید این وضعیت روانی را تغییر داد و کودک را به ورزش تشویق کرد.

از خودتان شروع کنید؛
مثل هر رفتار دیگری نخستین رفتارهای کودک، تقلیدی از رفتارهای والدین است. کودکان، شما را چند بار در حین ورزش Sport کردن دیده اند؟ اصلا شما را تا به حال با گرمکن، لباس و کفش ورزشی دیده اند؟
آیا می دانند مادر یا پدرشان به چه ورزش هایی بیشتر علاقه دارند یا در چه ورزش های مهارت چشمگیری دارند؟ بنابراین والدین نخستین الگوی فرزندان شان می باشند و اگر خود به ورزشی بپردازند بدون آنکه به کودک خود بگویند ؛ او را در حال ورزش کردن خواهند دید.
با کودک همراه شوید؛
بعضی اوقات با تماشای برنامه ورزشی یا برنامه ای که ویژه کودکان است و در آن ,ورزش کردن و مفید بودن آن را توضیح می دهد و کودک را تشویق به انجام آن می کند، او میل فراوانی به انجام آن پیدا می کند و از والدین خود می خواهد که با وی همراه شوند اما در صورت وقت نداشتن والدین، کودک سرخورده می گردد و کلا از انجام هر گونه ورزشی منصرف می شود.
والدین باید بیاموزند که در مواقعی که کودک طلب چیزی را می کند که برای سلامت وی مفید است به سربلند کردن و تشویق او بپردازند و به نحوی برنامه ریزی کنند تا در چنین شرایطی برای فرزندشان زمان داشته باشند و بتوانند او را همراهی کنند.
او را به ورزشگاه ببرید؛
آشنایی با محیط های ورزشی، می تواند کودک را به وجد آورد، شور و شوق آن هایی که ورزش می کنند، می تواند ذهن تنبل فرزندان را بیدار سازد. پس او را به باشگاه ها یا حتی استادیوم های مسابقاتی ببرید، تا از نزدیک تلاش و موفقیت دیگر افراد را مشاهده کند و دی برخی مواقع پرسیدن سوالی این چنینی می تواند انگیزه آن ها را بیشتر کند؛ آیا دوست داشتی مانند این ورزشکار باشی؟
وسایل را مهیا کنید؛
قرار نیست از همان ابتدا دوچرخه چند صد هزار دلاری و وسایل اسکی و غیره بخرید , همین که همراه وی به نخستین فروشگاه لوازم ورزشی بروید و توپ قشنگی برای او بخرید، شروع خوبی است. به خانه که رسیدید؛ توپ بازی را خود آغاز کنید و پیش قدم شوید تا او هم تشویق و با شما بازی کند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.