با فواید گریه کردن آشنا شوید؟

115

به گزارش طبیب من، هر فرد قادر به ريختن 10 اونس اشك و 30 گالن در سال را دارد. اين اشك‌ها مي‌توانند احساسي، اشك رفلكسي يا رواني و احساسي باشند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

اگرچه اشك‌هاي حاصل از احساسات حجم بالايي از استرس را دارند، اما باعث آسودگي عنبيه و انتقال اين احساس به ديگران را دارد. به گفته شارون مارتين روان درمانگر در كاليفرنيا، افراد از گريه كردن در عموم دچار خجالت مي‌شوند، اما بايد بدانندكه اشك ريختن باعث از بين رفتن احساسات منفي مي‌شود.

دفع سموم: گريه علاوه بر اينكه ذهن و احساس افراد را پاك مي‌كند، قادر به پاكسازي سموم نيز است. اشك‌هايي كه توسط استرس توليد مي‌شوند به بدن كمك مي‌كنند تا از مواد شيميايي افزايش‌دهنده كورتيزول خلاص شوند.

بهبود بينايي: اشك‌هايي كه توسط غدد اشكي توليد مي‌شوند باعث باز شدن ديد مي‌گردند. زماني كه غشاي چشم دچار كم آبي مي‌شود از كيفيت بينايي كاسته خواهد شد، لذا اشك باعث شستشوي سطح چشم شده و مانع از دست دادن آب غشاي آن مي‌گردد.

بهبود خلق: اشك قادر است بهتر از هر گونه داروي ضد افسردگي خلق و خو را بهبود بخشد. طبق مطالعات به عمل آمده گريه كردن باعث تسكين روح و خلق افراد مي‌شود. افراد مبتلا به اختلالات اضطرابي و خلقي ممكن است كمتر اثرات مثبت گريه را تجربه كنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.