حجاج نگران مسائل بهداشتی و درمانی نباشند

11

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶ از راه‌اندازی واحدهای سلامت کاروان توسط مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر خبر داد و گفت: زائرین از بابت مسائل بهداشتی و درمانی خود هیچ نگرانی نداشته باشند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

پیرحسین کولیوند با اشاره به حج تمتع و تمهیداتی که مرکز پزشکی حج و زیارت در نظر گرفته است، اظهار داشت: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بهترین امکانات و کادر درمانی مجرب، از ابتدای ورود زائرین تا پایان عملیات حج همراه زائران خواهد بود.

وی افزود: این مرکز طبق روال سال‌های گذشته نسبت به گزینش و انتخاب کادر بهداشتی و درمانی خود از سراسر کشور اقدام کرده و بیش از 70 درصد نیروهای این مرکز در حج سال جاری را افراد باتجربه تشکیل می‌دهند.

کولیوند گفت: از 220 نفر نیروهای مرکز در حج، حدود 80 نفر نیروهای شاغل در بیمارستان این مرکز در مدینه و سایر افراد در سایر بیمارستان‌های مکه مشغول به کار می‌شوند.

رئیس عملیات پزشکی حج 96 با بیان اینکه زائران از بابت مسائل بهداشتی و درمانی خود هیچ نگرانی نداشته باشند، اضافه کرد: امور اعزام پزشکان به بیمارستان‌های سعودی را واحدی به نام پزشکان رابط انجام می‌دهند که این افراد مسلط به زبان عربی هستند و در تمام مراحل پذیرش، اعم از بستری و ترخیص زائر در بیمارستان‌های سعودی حضور دارند.

وی از استقرار واحد سلامت کاروان خبر داد و گفت: نیروهای این واحد را پزشکان عمومی با سابقه تشرف به حج و کارشناسان بهداشت محیط تشکیل می‌دهند که در واقع عمل نظارت بر روند کار پزشکان مجموعه و بازدید مستمر از محل اسکان زائرین و نحوه نظارت بر پخت و پز و توزیع غذای زائران را برعهده دارند.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.