انواع بیماری دیابت را بدانید

105

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ دیابت یا همان بیماری قند که متاسفانه بسیاری را به خود مبتلا کرده است یک نوع اختلال متابولیک و سوخت و سازی در بدن است که عوارض خطرناکی به دنبال دارد که به واسطه آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود یا برعکس مقاومت در برابر انسولین در بدن ایجاد می‌شود در نتیجه انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد نرمال خود را انجام دهد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

انواع دیابت

سه نوع دیابت، نوع۱، نوع۲ و دیابت بارداری وجود دارد.

دیابت نوع۱ که به دیابت نوجوانی نیز شناخته شده است، معمولا ابتدا در کودکان و سپس در نوجوانان و بزرگسالان تشخیص داده می‌شود. در این نوع از بیماری دیابت، سلول‌های بتای پانکراس انسولین تولید نمی‌کنند زیرا سیستم ایمنی بدن به این سلول‌ها حمله و آن‌ها را نابود کرده است.

دیابت نوع۲ که به دیابت بزرگسالان نیز شناخته شده است، رایج‌ترین نوع این بیماری می‌باشد. حدود۹۰ تا ۹۵ درصد از افراد دیابتی، به دیابت نوع۲ مبتلا هستند.

آزمایشات چکاپ توسط پزشکان، به منظور تشخیص و درمان دیابت قبل از بروز عوارض دیابت می‌باشد و به علاوه تشخیص زودرس مرحله» پیش دیابت» و درمان به موقع آن است، که می‌تواند از ایجاد دیابت نوع۲ جلوگیری کنند و یا شروع آن را در افراد مستعد به تاخیر بیندازند.
علائم دیابت

افزایش ادرار، افزایش تشنگی، کاهش وزن فاقد علت (فقط در دیابت نوع یک مشاهده می‌شود و در نوع دو، کاهش وزن مشاهده نمی‌شود)، خستگی، تاری دید، افزایش گرسنگی و بهبود نیافتن زخم‌ها باشد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.