کمک به افزایش قوای سالمندان با نشستن به‌روی صندلی متحرک

90

به گزارش طبیب من به نقل از خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مجتبی طاهری درباره تدابیر ویژه سالمندان اظهار کرد: افرادی که در سالمندی قرار دارند، طبیعتاً دچار ضعف قوا و به‌دنبال آن کاهش عملکرد سیستم‌های مختلف بدن هستند بنابراین رعایت تدابیر حفظ تندرستی قطعاً کیفیت زندگی را در این گروه سنی ارتقا خواهد داد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: خوشبختانه در پزشکی طب سنتی به‌خوبی تمام جوانب سالمندان بر اساس مزاج، فصل، تغذیه، خواب و سایر تدابیر ذکر شده است.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران متذکر شد: مزاج این سنین، سرد و خشک است و افراد در سن سالمندی باید از هر فعالیت و غذایی که موجب افزایش سردی و خشکی در بدن می‌شود، پرهیز کنند همچنین باید از مواد غذایی که دارای طبع گرم و‌تر هستند، بیشتر استفاده کنند که سردی و خشکی از بدن کاهش پیدا کند.

طاهری تصریح کرد: حمام کردن با آب گرم (آب سرد یا تعریق زیاد در حمام هر دو در سنین پیری مناسب نیست)، نوشیدن نوشیدنی‌های گرم و استفاده از غذاهایی که هضم راحت دارند مثل آبگوشت با گوشت لطیف (گوسفند، مرغ یا بلدرچین) و زرده تخم‌مرغ نیم‌برشت (عسلی) برای سالمندان بسیار مفید است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش تعداد وعده‌های غذایی و کاهش حجم غذا در هر وعده به سالمندان و نوشیدن شیر گرم همراه با عسل، نبات یا زنجبیل توصیه می‌شود؛ بهترین مصلح برای نوشیدن شیر در سالمندان زنجبیل است.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: مصرف تنقلاتی مانند انجیر تازه و خشک، انگور، مویز بدون دانه علاوه بر تأمین انرژی مورد نیاز، به رفع یبوست سالمندان کمک می‌کند، ماساژ معتدل (نه سخت نه نرم) همراه با روغن، استعمال عطر و روایح خوشبو، پیاده‌روی روزانه به‌خصوص هنگام صبح و عصر بسیار مناسب است.

طاهری یادآور شد: نشستن بره‌روی صندلی متحرک یا تاب‌سواری برای سالمندان بهترین فعالیت محسوب می‌شود و در صورت امکان روغن‌مالی بدن هر روز صبح یا پس از هر بار استحمام با روغن‌های معتدل نظیر روغن بادام شیرین می‌تواند به افزایش قوای سالمندان کمک کند.

انتهای پیام/*

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.