افزایش ابتلای افراد به سرطان در اثر کم تحرکی و تغذیه ناسالم

7

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد سمیعی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی، تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی ؛ اظهار کرد: بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت میزان شیوع سرطان در دنیا و مراکز مختلف بین‌المللی یکسان بوده و متأسفانه منحنی این عارضه به دلیل توسعه شهر‌ها و بالا رفتن سن امید به زندگی در میان مردم افزایش یافته است.

سمیعی بیان کرد: آمار شیوع سرطان در کشور در حد جهانی بوده و سالیانه بین ۸۰ تا ۹۰ هزار مورد به سرطان مبتلا می‌شوند که این موارد را وقتی به تعداد بیماران سال‌های قبل اضافه می‌کنیم حدود بیش از ۶۰۰ هزار بیمار سرطانی در حال طی کردن طول دوره درمانشان هستند.

وی با بیان اینکه پس از روند بهبودی بیماری سرطان افراد تا پنج سال آزمایش‌های مختلف را با هدف چکاب انجام می‌دهند، افزود: شایع‌ترین سرطان‌ها در ایران بیماری سرطان پستان در بین زنان است و پروستات در بین مردان است که بر اساس آمار‌ها سرطان معده و روده بزرگ و همچنین ریه نیز از شایع‌ترین بیماری‌ها بخصوص در بین آقایان است.

سمیعی تأکید کرد: استعمال دخانیات سبب افزایش ۴۰ درصدی خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها در بین افراد می‌شود که با سبک زندگی سالم این عارضه قابل پیشگیری است.

وی یادآور شد: خطر بروز مشکلات مختلف در اثر دکل‌های مخابراتی هنوز به اثبات نرسیده است و بیماری سرطان به دلیل تغییر سبک زندگی افراد ایجاد می‌شود که کم تحرکی و حتی آلودگی هوا می‌تواند در بروز این عارضه تأثیرگذار باشد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.