ترک سیگار و امکان یادگیری در خواب!

156

به گزارش طبیب من به نقل از سلامت آنلاین، دیجیتال ترندز نوشت: محققان دانشگاه Pierre et Marie Curie در پاریس می‌گویند حافظه انسان قادر به ثبت و یادگیری اطلاعاتی است که از طریق حس شنوایی در زمان خواب دریافت می‌کند. البته این امر در مراحل خاصی از خواب اتفاق می‌افتد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

این پژوهشگران در جریان یک آزمایش، افراد در حال خواب را در معرض اصواتی با فرکانس‌های فراوان با شدت برابر قرار دادند. الگوی تن این اصوات نیز متناوب بود. آنان سپس از طریق تحلیل واکنش‌های رفتاری و ثبت فعالیت‌های الکتریکی مغز ثابت کردند که افراد مورد آزمایش الگوهای اصوات پخش شده را یاد گرفته‌اند.

این اتفاق در مقطعی از خواب اتفاق افتاد که سوژه‌های آزمایش بدن و چشمانشان را حرکت می‌دادند، بیشتر خواب می‌دیدند و سریع‌تر نفس می‌کشیدند. البته یادگیری در جریان عمیق‌تر شدن خواب و همزمان با کاهش فعالیت عضله‌ها نیز رخ داد.

اما مشکل اصلی این است که وقتی خواب کاملا عمیق می‌شود، روندی معکوس اتفاق می‌افتد و فرد آنچه را که در مراحل ابتدایی خواب آموخته فراموش می‌کند. لذا شرط حفظ دانسته‌های زمان خواب این است که فرد قبل از عمیق شدن خوابش بیدار شود.

چالش دیگر این است که تلاش برای وادار کردن مغز به یادگیری در زمان خواب ممکن است هم بر کیفیت خواب تاثیر منفی بگذارد و هم پیامدهای نامطلوبی برای مغز انسان داشت باشد و لذا هنوز مشخص نیست هزینه‌های این کار مقرون به صرفه باشد. لذا دانشمندان فعلا قصد دارند از این شیوه استفاده‌های محدودی به عمل آورند و به عنوان مثال از آن صرفا برای ارسال سیگنال‌هایی به مغز افراد سیگاری برای متنفرشدن از سیگارکشیدن استفاده کنند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.