صنعت داروسازی همگام با دنيا حركت مي كند

115

 به گزارش طبيب من، دکتر مهران براهیمی به وضعیت بازار دارویی کشور اشاره کرد و گفت: به رغم اهمیت صنعت داروسازی در دنیا، اما متاسفانه قیمت دارو در ایران واقعی نیست و این مسئله سبب شده تا صنعت داروسازی کشورمان دچار مشکلات عدیده‌ای شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

عضو انجمن داروسازان ایران با تاکید بر اهمیت استراتژیک صنعت داروسازی در جهان و ایران، افزود: صنعت داروسازی در ایران بیش از ۷۰ سال قدمت دارد و بزرگانی از رشته داروسازی توانستند شرکت‌های دارویی را با همکاری شرکت‌های معتبر دنیا، در کشورمان تاسیس کنند.

براهیمی با عنوان این مطلب که صنعت داروسازی در ایران همگام با دنیا حرکت می‌کند، افزود: ما تلاش کرده‌ایم داروهایی را تولید کنیم که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشند.

وی بر ضرورت اصلاح زیرساخت‌های صنعت داروسازی کشور تاکید کرد و گفت: در این مسیر نیازمند سرمایه‌گذاری و حمایت دولتی هستیم.

براهیمی با عنوان این مطلب که شرکت‌های دارویی در زمینه تعیین قیمت دارو با مشکل مواجه هستند، افزود: قیمت دارو در ایران واقعی نیست، در حالی که شرکت‌های دارویی برای ادامه حیات نیاز دارند که اصلاح قیمت‌ها صورت گیرد.

وی خواستار حمایت بیش از پیش وزرای بهداشت و رفاه دولت دوازدهم از صنعت داروسازی کشور شد و گفت: طرح تحول سلامت به رغم مزایایی که برای مردم داشته است، اما ایراداتی دارد که آسیب هم متوجه صنعت داروسازی است. در حال حاضر شرکت‌های دارویی دچار مشکلات مالی شده‌اند، بطوریکه بیش از ۴ هزار میلیارد تومان مطالبات شرکت‌های دارویی از بخش دولتی است.

عضو انجمن داروسازان ایران با تاکید بر اینکه بار افزایش قیمت دارو نباید بر دوش مردم سنگینی کند، اظهار داشت: لازم است که بیمه ها و دولت، از صنعت داروسازی حمایت کنند.

وی ضمن هشدار نسبت به خطر نقدینگی در صنعت داروسازی کشور، گفت: صنعت داروسازی کشور در سال‌های گذشته روند خوبی در پیش گرفته بود، اما اگر حمایت نشود، می‌تواند عقبگرد به گذشته را داشته باشد.

براهیمی با عنوان این مطلب که ارتقای کیفیت داروهای تولید داخل نیازمند هزینه است، افزود: پس از برجام، مشکلات شرکت‌های دارویی تا حدودی تعدیل شد، اما با روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، شرایط مقداری مشکل شده است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.