معرفی معاونت درمان وزارت بهداشت تا چند روز آینده

105

درمان میگرن در کلینیک آرامش

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی طبیب من به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما؛ ایرج حریرچی در نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره وضع داروسازان افزود: ما در حوزه سلامت مکلف به رعایت تمام جوانب هستیم  از جمله در ارتباط با حوزه داروسازی باید توجه داشت که در این زمینه هم باید نیاز مردم برطرف شود و هم کسانی که وارد عرصه خدمت‌رسانی می شوند از نظر کاری در شرایط ایده‌آل باشند.
وی گفت: در چند سال پیش مبلغی که به‌ عنوان حق فنی و خدمات دارویی پرداخت می شد و سال‌ها مورد مناقشه بود که در دولت یازدهم این موضوع  برطرف شد و ما همواره سعی کردیم منافع داروسازان در کشور حفظ شود.
وی افزود: بر اساس سیاست های کلی نظام سلامت، نظام دارویی کشور باید مبتنی بر داروی ژنریک باشد و این موضوع در قوانین حوزه سلامت نیز مصوب شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ما می‌خواهیم به داروسازان نیز کمک کنیم گفت: داروهایی که در کشور داریم شامل سه دسته است. اول داروهایی که در داخل کشور تولید نمی شود و باید از خارج کشور وارد کنیم، دسته دوم داروهایی است که در داخل تولید می شود اما برای نیاز کشور کافی نیست و یا به دلیل سیاست های قبلی هنوز وارد می شود و دسته سوم داروهایی است که توان تولید داخلی آن وجود دارد اما 10 تا30 درصد بازار در اختیار داروی خارجی است که بر اساس آیین نامه های قبلی وارد می شوند.
سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص تغییرات در وزارت بهداشت گفت: تغییراتی در معاونت درمان انجام خواهد شد و از سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم درخواست شده است که فعلا آنجا باشند و در چند روز آینده معاون درمان جدید نیز معرفی خواهد شد.
وی ادامه داد:همچنین  سایر افراد تیم  جدید وزارت بهداشت نیز طی روزهای آینده معرفی و مستقر خواهند شد.
حریرچی گفت: مراحل اداری در این باره در دست انجام است و ممکن است در دو روز آینده یا هفته بعد اعلام شود ولی تصمیم‌گیری‌ها انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت به تغییرات طرح تحول در دولت دوازدهم  اشاره کرد و افزود: اولویت‌های 6گانه‌ای را در این زمینه وزیر بهداشت اعلام کرده است و تداوم، ارتقا و نهادینه‌سازی طرح تحول در چارچوب برنامه ششم توسعه مدنظر قرار دارد، بنابراین در برخی جاها که طرح تحول نیاز به تصحیح دارد، اقدام خواهد شد.
وی ادامه داد: 45 هزار تخت بیمارستانی در دولت یازدهم نوسازی شده است و اگر از آن نگهداری نکنیم از بین می‌رود و این بخشی از موضوع نهادینه‌سازی طرح تحول در دولت دوازدهم است.
حریرچی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه بسیج سه دانشگاه علوم پزشکی کشور بیانیه‌ای درباره طرح تحول سلامت و مشکلاتی که  اجرای آن بوجود می آورد  داده اند، گفت: از دوستانی که در این زمینه نظر موافق یا مخالف می‌دهند، تشکر می کنم و در ارتباط با اینکه در این بیانیه که گفته‌اند تورم در بخش سلامت افزایش یافته است باید گفت، طی 5 دهه گذشته تورم بخش سلامت از تورم سایر بخش‌ها و متوسط کشور بالاتر بوده است و این اتفاق جدیدی نیست.
انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.