برای تزریق بوتاکس کمی بیشتر دقت کنید

132
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبیب‌من به نقل از فارس، فاطمه فاقعی گفت: سم «بوتولینیوم» از طریق مهار انتقال دهنده عصبی بین انتهای عصب محیطی و فیبرهای عضلانی، عضله اسکلتی را تضعیف یا فلج می‌کند و با توجه به این مکانیسم کاربردهای آرایشی و درمانی متنوعی دارد. از موارد بالینی مصرف این دارو می‌توان در درمان لوچی چشم، بی اختیاری ادراری ،عرق کردن بیش از حد دست و پا را نام برد.
این داروساز به کاربردهای آرایشی این دارو برای درمان چین و چروک صورت و گردن اشاره کرد گفت: تزریق این دارو باید توسط پزشکان آموزش دیده ،آشنا و آگاه با علم آناتومی انجام گیرد تا از ایجاد یک سری عوارض که بر اثر عدم آموزش فرد تزریق کننده دارو ممکن است در بیماران اتفاق بیافتد جلوگیری کنند. همچنین استفاده از دوز مناسب برای تزریق صحیح می‌تواند عوارض جانبی را کاهش دهد.
وی تصریح کرد: از طرفی تزریق نامناسب دارو علاوه بر نتایج نامطلوب در زیبایی باعث ایجاد عوارضی چون سردرد، ادم چشم، افتادگی پلک، لب و یا خط ابرو عدم تقارن لب و عدم تعادل چهره می شود. بیمارانی که دارای مشکلات تنفسی و «ام اس» باید در مصرف این دارو احتیاط کنند.
فاقعی تصریح کرد: بیماران اگر دچار ضعف عضلات یا اختلال در بینایی شدند باید از رانندگی با اتومبیل یا دیگر کارهایی که نیاز به قدرت عضلانی و بینایی دارد جلوگیری کنند. از طرفی بیماران باید بدانند که اثر بوتاکس 3تا 4 ماه از بین می‌رود.
این داروساز اشاره کرد: برای تشخیص نمونه‌های تقلبی بوتاکس بر روی جعبه و ویال دارو دقت کنید زیرا نمونه‌های تقلبی بوتاکس روی کارتن و یا ویال دارو تاریخ تولید و انقضا نوشته نشده، مخدوش است یا با هم مطابقت ندارد و معمولا قیمتی پایین تر از داروی تایید شده دارند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.