عوامل اصلی ابتلا به سرطان را بشناسید

25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبیب من به نقل از فارس، احمد حمزه نماینده مجلس، در رابطه با اظهارات عضو هیأت مدیره انجمن سرطان ایران مبنی بر سهم 93 درصدی عوامل محیطی در بروز سرطان‌ها، «آلودگی هوا، مصرف دخانیات، نور خورشید، مصرف بی رویه کودهای شیمیایی» را از عوامل محیطی دانست و گفت: سرطان‌ها با این عوامل مرتبط هستند و کنترل آنها بدون آموزش شهروندان و همکاری دستگاه‌ها به سختی امکان‌پذیر است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی، خورشید را نیز از عوامل ایجاد سرطان دانست و  تصریح کرد:برخی افراد در معرض نور خورشید قرار گرفته و از کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند در حالی که قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عدم استفاده از کرم ضد آفتاب سرطان پوست را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی در مزارع و باغ‌ها، استفاده از فست فودهایی مانند سوسیس و کالباس و مصرف بی رویه دخانیات در کشور نیز از عوامل محیطی موثر در انواع سرطان‌ها هستند.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کنترل عوامل محیطی سرطان ها نیازمند آموزش مردم و همکاری دستگاه‌های مرتبط با این عوامل است، تصریح کرد: آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، صداوسیما، وزارت فرهنگ و رسانه‌های جمعی باید در امر آموزش و فرهنگ سازی همکاری مناسبی را داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، به خانه ملت گفت: وقتی حذف عوامل محیطی دخیل در بروز سرطان‌ها به سختی امکان پذیر است بنابراین باید به شهروندان آموزش‌هایی ارائه شود تا خود را در معرض عوامل خطرزا قرار ندهند.

 

انتهایپیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.