طبیب من

کد خبر: 12352
تاریخ انتشار: ۱۹ام مهر ۱۳۹۶ , ۲۰:۲۴
سید محمدهادی ایازی با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان دبیر مجمع ملی سلامت منصوب شد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش خبرکده؛  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی سید محمدهادی ایازی را به عنوان دبیر مجمع ملی سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

متن این حکم به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سید محمدهادی ایازی
معاون محترم امور اجتماعی

سلامت به عنوان یک حق همگانی، اساس زندگی مولد و یک هدف اجتماعی و از جمله اولویت‌های مهم کشور است که در قانون اساسی، سیاست‌های ابلاغی سلامت از سوی مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه و سند حقوق شهروندی به خوبی تبیین گردیده است. اسناد بین‌المللی مرتبط با ارتقای سلامت نیز بیانگر این واقعیت است که جلب مشارکت موثر گروه‌های مختلف مردم و همه بخش‌های جامعه، از مرحله تعیین مشکل در سطح محلی تا پیشنهاد راه حل، اجرا و ارزشیابی برنامه‌های ارتقای سلامت در سطح ملی، امری اجتناب‌ناپذیر است. لذا نظام مدیریت سلامت کشور باید تفویض اختیار و مسئولیت به مردم را در اولویت قرار دهد، از این رو تشکیل مجمع سلامت در سطوح ملی و استانی که توسط رئیس جمهور محترم در نخستین مجمع ملی سلامت مورد تاکید قرار گرفت، گامی ارزشمند در تبلور این رویکرد است.

با توجه به تعهد، توانمندی و تجارب ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های مختلف اجرایی به ویژه در برنامه‌های مشترک با نهادهای مدنی و مدیریت شهری، به عنوان دبیر مجمع ملی سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید تا با بهره گیری از این الگوی مترقی و مشارکت همه بخش‌ها، دستگاه‌ها و تشکل‌های دولتی و غیردولتی و عموم مردم از سلامت جامعه حمایت نمائید. بدیهی است در این ماموریت خطیر، معاونین، روسای محترم دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی و همه ارکان این وزارت، جنابعالی را یاری خواهند نمود. توفیق شما را از خداوند متعال خواستارم.

 

انتهای پیام/