تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بابت پرداخت بخشی از بدهی دارویی بیمارستان‌ها

91

به گزارش خبرنگار طبیب من به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ یدالله نادری در پانزدهمین گردهمایی معاونت غذا و داروی استان‌های لرستان و خوزستان و اعضای قطب جنوب غرب کشور که در سالن اجتماعات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو پیگیری شده مطالبه شرکت‌های پخش دارویی از دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: به همین منظور ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار را جذب و به صورت اوراق مشارکت به یکی از بانک‌ها خواهیم داد تا این رقم میان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع شود. این اعتبار را نباید در جاهای دیگر هزینه کنید بلکه به عنوان بدهی به شرکت‌های دارویی پرداخت شود.

وی بر تشکیل هلدینگ دارویی تأکید کرد و گفت: این موضوع در برخی از استان‌های کشور نظیر کرمانشاه موفق عمل شده است.

نادری با اشاره به اینکه باید از داروفروشی دست برداریم و با بسترسازی و اطلاع‌رسانی مصرف خودسرانه دارو را به حداقل برسانیم، تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه بهداشت موفق عمل شده، اما در حوزه غذا اینگونه نیست.

سرپرست اداره امور استان‌ها و هیأت امنا سازمان غذا و دارو تصریح کرد: باید برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و … روی مصرف فست و فوت از سوی خانواده‌ها برنامه‌ریزی جدی‌تر صورت گیرد.

وی گفت: با وضع موجود نمی‌توانیم همه کارخانجات را ارزیابی و روی آنهانظارت کافی داشته باشیم بلکه باید تدبیری بیندیشیم.

نادری اظهار کرد: در معاونت‌های غذا و دارو باید دفتر پیشخوان سلامت راه‌اندازی کنیم تا خیلی از مشکلات مرتفع شود.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.