تامین 50 درصد واکسیناسیون تب برفکی در کشور/ تمهیدات دامپزشکی در اربعین

70

به گزارش خبرنگار طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اصغر برائی نژاد مدیر کل دامپزشکی استان تهران  در مراسم افتتاحیه آزمایشگاه مرکزی دامپزشکی استان تهران در جمع خبرنگاران  مبنی بر اینکه آیا اعتبار مورد نیاز برای انجام واکسیناسیون تب برفکی از سوی دولت تأمین شده است، گفت: در حال حاضر50 درصد اعتبارات مورد نیاز برای انجام عملیات واکسیناسیون تب برفکی در استان تهران تأمین شده است و واکسیناسیون تب برفکی بین 3 بار در سال انجام می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی با اشاره به شروع فصل سرد در کشور و احتمال شیوع مجدد بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان، افزود: از این پس ما شاهد مهاجرت پرندگان مهاجر به کشور هستیم و هم اکنون در وضعیت هشدار به سر می بریم. به مرغداران اعلام کرده ایم، مراقبت های خود را در این زمینه افزایش دهند و از جابجایی غیرضروری طیور به شدت خودداری کنند.

برائی نژاد  با بیان اینکه استان های شمالی به دلیل اینکه محل اولیه ورود پرندگان مهاجر هستند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند عنوان کرد: متاسفانه پرندگان  بومی استان‌ها به دلیل ارتباط با پرندگان وحشی بیشتر در معرض خطر  ابتلا به این بیماری هستند، بنابراین  توصیه می شود  از خرید طیور بومی و انتقال آنها به  نقاط مختلف  کشور جداً خودداری کنند.

مدیر کل دامپزشکی استان تهران یادآورشد: به مناسبت اربعین حسینی نظارت های بهداشتی دامپزشکی در استان تشدید می‌شود تا مردم با اطمینان کامل نذورات خود را انجام دهند و  خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از آلودگی به بیماری تب کریمه کنگو در تهران گزارش نشده است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.