طبیب من

کد خبر: 12777
تاریخ انتشار: ۲۹ام مهر ۱۳۹۶ , ۲۰:۱۵
رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران گفت: کاهش تعرفه‌های پزشکی تاثیر منفی بر حوزه سلامت کشور دارد و پزشکان جوان را از نظر مالی دچار مشکل می‌کند.

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ ایرج خسرونیا رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران اظهار کرد: برخی گروه‌های پزشکی مانند بیهوشی،‌ قلب،‌ رادیولوژی به جای افزایش تعرفه هر ساله، متاسفانه مورد کم لطفی واقع شده و تعرفه پزشکی شان کاهش پیدا کرده است و همین مسئله باعث بروز عوارض بدی در حوزه سلامت، بهداشت و درمان جامعه می‌شود.

وی بیان کرد: طی ۵۰ سال کار طبابتم‌ کاهش تعرفه پزشکی نسبت به سال قبل  سابقه نداشته است اما بروز این مسئله باعث می‌شود تا پزشکان جوان متضرر باشند و  یکباره در‌آمدشان نصف  و گرفتار  مسائل مالی شوند.

خسرونیا ادامه داد: وقتی مسئولان یکباره تصمیم می‌گیرند تا تعرفه‌ها را کاهش دهند این کار ضربه سنگینی به پزشکان کشور وارد می‌کند و حوزه سلامت و بهداشت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

بدهی زیاد بیمه‌ها به پزشکان و داروخانه‌ها

وی عنوان کرد: متاسفانه مدت زیادی است که طلب داروخانه‌ها،‌ بیمارستان‌های خصوصی و پزشکان پرداخت نشده و پزشکی که یکسال کار می‌کند به دلیل مسائل مالی و هزینه‌های زندگی دچار مشکلاتی می‌شود.

خسرونیا تاکید کرد: معتقدم نباید به مالیات پزشکانی که از سن بالایی برخوردارند، اضافه شود اما در برخی اوقات مالیات نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: باید احترام به جامعه پزشکی بازگردانده شود و بسیاری از پزشکان از وضعیت کاری و دستمزدشان راضی نیستند و این مسئله سبب بروز  مشکلاتی در حوزه سلامت کشور می‌شود.

 

انتهای پیام/