طبیب من

کد خبر: 12881
تاریخ انتشار: ۲ام آبان ۱۳۹۶ , ۱۹:۵۹
دبیر اجرایی کنگره جراحان پلاستیک عنوان کرد؛
دبیراجرایی کنگره بین‌المللی بزرگان جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نسبت به انجام جراحی‌های زیبایی توسط افراد غیرحرفه‌ای و غیر متخصص هشدار داد.

به گزارش طبیب من به نقل از خبرگزاری مهر؛ دکتر حامد باطنی گفت: مراجع قانونی همچون انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی می‌توانند محل پاسخگویی افراد در انتخاب پزشک مناسب برای جراحی پلاستیک و زیبایی باشند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره بین‌المللی بزرگان جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، اظهارداشت: این کنگره از امروز به مدت ۴ روز (۲تا۵ آبان ۹۶) در هتل اسپیناس پالاس به همت جراحان پلاستیک و زیبایی ایران برگزار می‌شود و جدیدتری دستاوردها در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی ارائه و مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

باطنی افزود: بر اساس بررسی‌های مجامع بین المللی آمار جراحی‌های زیبایی و ترمیمی نسبت به گذشته افزایش یافته و این موضوع یک اقبال عمومی را در جوامع مختلف و فارغ از نژاد، مذهب، فرهنگ و قومیت نشان می‌دهد.

دبیراجرایی کنگره بین‌المللی بزرگان جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به تغییر فرهنگ عمومی در این حوزه گفت: جراحی‌های زیبایی و پلاستیک در آینده بیشتر از زمان کنونی خواهد بود و این افزایش تقاضا خطر ورود افراد غیرحرفه‌ای به حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی را چندین برابر می‌کند.

باطنی با بیان اینکه جراحان پلاستیک و زیبایی ایران بر انتخاب پزشک در این حوزه توسط مردم تاکید دارد، تصریح کرد: مراجع قانونی همچون انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی می‌توانند محل پاسخگویی افراد در انتخاب پزشک مناسب برای جراحی پلاستیک و زیبایی باشند و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز منشی دائمی بدین منظور در نظر گرفته تا اطلاع لازم به مردم را در مورد پزشکان مربوطه ارائه کنند.

وی با بیان اینکه برخی افراد غیرحرفه‌ای نسبت به انجام بوتاکس در مطب و یا آرایشگاه‌ها اقدام می‌کنند، گفت: استفاده از مواد نامرغوب، تزریق نامناسب و انتخاب ناصحیح محل تزریق سبب بروز عوارضی برای افراد همچون افتادگی پلک، اختلال در بینایی می‌شود که گاهی تا مدت زمان طولانی یا دائمی برای فرد آزاردهنده خواهد بود.

دبیراجرایی کنگره بین‌المللی بزرگان جراحان پلاستیک و زیبایی ایران خاطرنشان کرد: انجام برخی اعمال جراحی زیبایی در مطب به دلیل عدم نظارت کافی نیز برای بیمار می‌تواند مشکلات زیادی به همراه داشته باشد که همه این موارد ضرورت انتخاب پزشک حاذق در این زمینه را نشان می‌دهد.