دیابت نوع 3، بیماری که درست تشخیص داده نمی شود

45

به گزارش طبیب من به نقل از ایرنا؛ از روزنامه دیلی، محققان دانشگاه ساری در انگلیس در جریان یک مطالعه متوجه شدند که بر اثر تشخیص نادرست دیابت نوع دو در افراد مبتلا به دیابت نوع 3، این افراد در معرض ابتلا به مشکلات جدی لوزالعمده قرار می گیرند.
دیابت نوع سه در نتیجه التهاب لوزالمعده، رشد غیرعادی بافت در این ارگان و یا برداشت یک بخش یا تمامی این بافت از طریق عمل جراحی بروز می کند و توانایی بدن را برای تولید انسولین تحت تاثیر قرار می دهد.
محققان براساس این مطالعه می گویند افرادی که قبلا بیماری لوزالمعده داشته اند ممکن است بیماری آنها به اشتباه دیابت نوع دو تشخیص داده شود و برنامه درمانی اشتباهی دریافت کنند.
محققان گفتند: برای پیشگیری از ارائه مراقبت های اشتباه به بیماران لازم است که کارشناسان وزارت بهداشت تمایز میان انواع دیابت ها را تشخیص دهند.
محققان دانشگاه ساری در انگلیس در این مطالعه پرونده پزشکی بیش از دو میلیون انگلیسی را برای ارزیابی فراوانی انواع دیابت و دقت درستی تشخیص این بیماری ها بررسی کردند.
این مطالعه که در مجله Diabetes Care منتشر شده است، نشان داد که در بیش از 97.3 درصد از افرادی که قبلا بیماری لوزالمعده داشته اند، به اشتباه دیابت نوع دو تشخیص داده می شود.
دیابت نوع دو زمانی اتفاق می افتد که بدن نمی تواند به اندازه کافی انسولین برای عملکرد مناسب تولید کند و یا سلول های بدن به انسولین واکنش نشان نمی دهند و در نتیجه گلوکز به جای این که به عنوان سوخت مورد استفاده قرار گیرد در بدن باقی می ماند.
دیابت نوع دو اغلب با چاقی در افراد میانسال و یا سالخورده ارتباط دارد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.