بیمارستان‌ها مستقل اداره شوند

91

به گزارش طبیب من به نقل از ایسنا؛ دکتر عباسعلی کریمی در بیست و نهمین کنگره بین المللی بیماری های کودکان اظهار کرد: شاید در زمینه تحقیقات و پژوهش در حوزه اطفال در جهان، در رتبه های کشورهای پیشرفته نباشیم، اما گروه پزشکی اطفال از گروه های پرتلاش و کم توقع است که باید از آنها تشکر کنیم. روسای بیمارستان‌ها فقط باید در بیمارستانها اشتغال داشته باشند. حتما بیمارستان‌ها باید مستقل اداره شوند و وابستگی خود به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران را کاهش دهند.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت و تحولات حوزه بهداشت، درمان و آموزشی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: با وجود حمایت های رییس جمهور و تلاش های وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی طرح تحول سلامت به خوبی اجرا شد و لازم است که چالش ها و مشکلات آن که مربوط به شرکای این طرح است، به سرعت برطرف شود. برجسته ترین مشکل این است که چرا حقوق پرسنل بیمارستانها از جمله پزشک و پرستار، به موقع پرداخت نمی شود، مگر پول نداریم؟ بودجه وجود دارد اما شرکای بدهکار طرح تحول سلامت، اقدام به پرداخت مطالبات وزارت بهداشت نمی کنند

بنابر اعلام وبدا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان تاکید کرد: بیمارستان ها باید مسئولیت بیشتری قبول کنند و مستقل شوند تا بتوانند از مشکلات فعلی عبور کنند و اداره خودشان را خود برعهده بگیرند و لازم است که وابستگی خود به دانشگاه را کاهش دهند.

انتهای پیام

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.