روش های استفاده از لیزر در ترمیم غضروف بررسی می شود

19

به گزارش طبیب من به نقل از خبرگزاری مهر؛ دکتر آریستا شجاع الدین با اشاره به برگزاری یازدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی پزشکی لیزر، اظهارداشت: همایش امسال با شعار لیزر در پزشکی نوین در حالی برگزار می شود که پیشرفت های استفاده از لیزر در اکثر رشته های تخصصی علوم پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و در برخی ازرشته ها کاربرد آن اجتناب ناپذیر است .

وی ادامه داد: نقش لیزر روی سلول های بنیادی، روش های استفاده از لیزر در ترمیم غضروف، لیزرهای تشخیصی، روش های جدید استفاده از لیزر در علوم پزشکی و..، همگی گواه از ارتقای دانش و تبادل تجربیات فعالان و تکنولوژی  این حوزه لیزر پزشکی  است.

عضو هیات مدیره انجمن علمی پزشکی لیزری ایران ، هدف از برگزاری چنین همایش هایی را لزوم آشنایی هرچه بیشتر با تکنولوژی لیزر به منظور استفاده بهینه و به موقع از آن برای خدمت به بیماران کشورمان و کشف روش های جدیدی برای درمان بیماری های مختلف عنوان کرد و گفت: پیشرفت های تکنیکی که به طور مداوم در شاخه های پزشکی ایجاد میشود موجب گشوده شدن دریچه هایی در امر تحقیقات , تشخیص و درمان خواهد شد .

وی در ادامه به محورهای مورد بحث در کنگره امسال اشاره کرد و افزود: اصول و مفاهیم لیزر، فیزیک و ایمنی لیزر، روش های استفاده و کیفیت اثرات لیزر، تداخلات دارویی – درمانی و تشخیصی لیزر، لیزر کم توان، لیزر جراحی، فوتودینامیک تراپی، از جمله محورهای مورد بحث خواهد بود.

دبیر اجرایی یازدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی پزشکی لیزری ایران، گفت: لیزرهای تشخیصی، لیزرهای خانگی، لیزرتراپی پرتوان، لیزرهای داخل عروقی، لیزر و سلول های بنیادی، لیزرتراپی،لیزر در درد , لیزر طب سوزنی و لیزر در داخلی از دیگر محورهای مورد بحث و گفتگو در کنگره است.

این دکترای پزشکی  با عنوان این مطلب که مهلت ارسال مقالات به همایش تا اول آذر ۹۶ تعیین شده است، افزود: پزشکان عمومی و متخصصین گروه های پزشکی، دندانپزشکی، توانبخشی و پیراپزشکی، می توانند در این کنگره شرکت کنند و حداکثر امتیاز بازآموزی برای این گروه در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: متقاضیان شرکت در کنگره می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.irmla.ir مراجعه کنند.

یازدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی پزشکی لیزری ایران، از ۶ تا ۸ دی ماه ۹۶ در مجموعه فرهنگی ورزشی میلاد، برگزار می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.