طبیب من

کد خبر: 13097
تاریخ انتشار: ۱۰ام آبان ۱۳۹۶ , ۱۵:۲۷
رئیس پژوهشگاه مرکز ناباروری ابن‌سینا گفت: بر اساس اطلاعات پایگاه استناد‌ی اسکوپوس، ایران در تولید علوم پزشکی در دنیا جزو ۲۰ کشور اول است.

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی آذین رئیس پژوهشگاه مرکز ناباروری‌ ابن‌سینا در اولین گردهمایی توریسم‌ سلامت که در این پژوهشگاه‌ برگزار شد، گفت: این اولین گردهمایی‌ توریسم‌ سلامت است که بدون شک گامی جهت نیل اهداف چشم‌انداز‌ کشور‌ به عنوان هم‌افزایی‌ و گسترش‌ فعالیت‌های اقتصادی در زمینه های مختلف از جمله گردشگری‌ است.

وی ادامه داد: طبق‌ گزارش‌ سازمان جهانی گردشگری unwto در رتبه‌ جاذبه‌های‌ باستانی‌ جایگاه دهم و در جاذبه‌های طبیعی حائز‌ رتبه پنجم در دنیا هستیم.

رتبه ۹۳ ایران در حوزه گردشگری جهان

رئیس پژوهشگاه مرکز ناباروری‌ ابن‌سینا، افزود: طبق‌ آمار مجمع جهانی اقتصاد که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است کشورمان از شاخص ۱۳۶ حائز رتبه ۹۳ در حوزه گردشگری را به خود اختصاص داده است.

آذین‌ گفت: از سویی دیگر‌ بر اساس‌ اطلاعات پایگاه‌ استنادی‌ اسکوپوس‌، ایران در تولید علوم پزشکی در دنیا‌ جزو ۲۰ کشور اول دنیاست که البته در سال‌های گذشته‌ این رتبه‌ متفاوت بوده است.

وی یادآورشد: تنها مقایسه‌ ۲ آمار ذکر شده نشان می‌دهد که تاکنون نتوانسته‌ایم از ظرفیت و پتانسیل موجود در کشورمان بهره‌ بگیریم‌ و سهم ما از بازار‌ گردشگری سلامت ۱۵۰ میلیارد دلار در دنیا است.

انتهای پیام/