پیگیری مجلس برای مساله کاهش تعرفه‌های پزشکی

40

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عصر امروز در حاشیه مراسم روز جهانی رادیولوژی و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر در جریان طرح تحول نظام سلامت بیش از 5 هزار پزشک در سراسر کشور و در شهر‌های کمتر توسعه یافته اعزام شده است و طی جلساتی که با وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و سایر سازمان‌های ذیربط برگزار شده برنامه‌ریزی خوبی در حوزه سلامت صورت گرفته است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: سهم سلامت در تولید مهارت ملی از 5.6 به 9.3 دهم افزایش پیدا کرده است به طوری که در حساب ملی سلامت مبلغی به میزان 103 هزار میلیارد تومان هزینه شده است و بخش‌های دولتی و خصوصی و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع شده است.

نوبخت با بیان اینکه وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی مصمم به اجرای طرح نظام ارجاع و پزشکی خانواده هستند، افزود: میزان مراجعات مردم در سال‌های 93 و 94 و پس از اجرای طرح تحول سلامت در بیش از یک میلیون بار بستری رسیده است و این امر نشان دهنده نظارت و برنامه‌ریزی هستیم تا خللی در پرداخت‌‌ها به بیمارستان‌ها، شرکت‌های پخش دارویی و سایر بخش‌های حوزه سلامت ایجاد نشود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد: در جلسه‌ای که مجلس با مسئولان ذیربط حوزه سلامت برگزار شده همگی در اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع مصمم هستیم.

وی تأکید کرد: مجلس پیگیر نحوه کم کردن تعرفه‌ بیهوشی، متخصصان داخلی و اطفال و رادیولوژی بوده که این مسئله با هماهنگی وزیر بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی در راستای برطرف شدن این چالش برگزار شده است.

نوبخت یادآور شد: وزیر بهداشت در برنامه تدوین شده خود به مجلس اجرای طرح پزشکی خانواده  و نظام ارجاع را در جلسه رأی اعتمادش آورده بود.

انتهای پیام /

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.