بیماری‌هایی که شما را خون دماغ می‌کند

20

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس انجمن علمی راینولوژی ایران با اشاره به علل بروز خون دماغ گفت: از علل سيستميک علايم خونریزی از بینی می‌توان به مشکلات انعقادی خون، هموفیلی، برخی بیماری‌های کبدی، مصرف بعضی داروها مثل آسپرین تومورهای بدخیم و حتی خوش خیم بیماریهای قلبی و عروقی دیابت فشارخون اشاره كرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: سن، جنس محل زندگی شرایط آب وهوائی و محیط جغرافیایی و بخصوص هوای خشک وآلوده و شرایط و محل کار، زمینه های ژنتیکً وارثی فرد ممکن است باعث خونریزی از بینی شوند كه ممكن است با علامت های مختلف همراه باشد مثل همراه بودن خون دماغ با خونریزی در لثه و زیر پوست و یا قسمت‌های مختلف.

وی گفت: خونریزی از بینی گاهی ممكن است خطرناک وَ یا نشانه وضعیت وخیمی در بیمار باشد لذا در صورت خون دماغ و بخصوص تکرار آن باید حتما به پزشک مراجعه شود.

‎رئیس انجمن علمی راینولوژی ایران گفت: از علل موضعی خون دماغ می‌توان به ضربه به بینی، دستکاری بینی، التهاب، خشکی بینی انحراف تیغه بینی وجود بعضی توده‌های خوش خیم یا بدخیم بینی، شکستگی قاعده جمجمه در تصادفات اشاره کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین گفت: بعضی بیماریها مثل سل سیلفیس جذام و بیماری‌های التهابی در عروق هم می‌تواند باعث خونریزی از بینی شوند.
گفتنی است؛ ششمین کنگره بین المللی انجمن علمی راینولوژی ایران یکم تا سوم آذر سال جاری در سالن همایش های رازی تهران با حضور اساتید و صاحبنظران داخلی و خارجی برگزار می شود.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.