طبیب من

کد خبر: 13370
تاریخ انتشار: ۲۳ام آبان ۱۳۹۶ , ۱۲:۰۳
وزیر بهداشت خبر داد
وزیر بهداشت با اشاره به آغاز اقدامات تیم‌های روانشناختی و بهداشت در مناطق زلزله‌زده گفت: مهمترین اقدام پیش روی ما، تامین امنیت و اسکان مردم مناطق زلزله زده است.

به گزارش طبیب من به نقل از فارس، سید حسن هاشمی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه ضمن بیان این مطلب گفت: تیم های بهداشت و حمایت های روحی و روانی در مناطق زلزله زده، مستقر و تحت مدیریت استاندار و فرمانداران شهرستان های استان کرمانشاه، هستند .

وزیر بهداشت افزود: همکاری بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان از سوی دستگاه های اجرایی و نیروهای امدادی و نظامی در مناطق زلزله زده وجود دارد و مصدومان با ۱۵۰ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس و ۲۰ فروند بالگرد، به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات اولیه در حوزه بهداشت و درمان تا امروز بعد از ظهر به طور کامل انجام می شود و پس از آن، اقدامات تیم های روانشناختی و تیم های بهداشت وزارت بهداشت آغاز خواهد شد.

وزیر بهداشت در ادامه به همکاری سایر دستگاهها و سازمانها در این حادثه اشاره کرد و گفت: وزیر کشور دستور تامین ۲۰ هزار چادر برای مناطق زلزله زده را صادر کرد و شهرداری تهران ۴۰ هزار عدد پتو و چادر و همچنین مواد غذایی به مناطق زلزله زده ارسال کرده است.

 هاشمی توصیه کرد: روحانیون در مناطق زلزله زده حضور بیشتری داشته باشند زیرا می تواند آرامش بخش باشد.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: دستگاه های اجرایی در زلزله غرب کشور به ویژه در تامین آب، برق، امنیت، بهداشت و درمان و اسکان زلزله زدگان، اقدامات خوبی داشتند که جای تقدیر دارد اما باید از مردم این مناطق تقدیر مضاعف کرد چون بی نظیر هستند و با وجود کاستی ها و نقایص از جمله کمبود غذا و چادر، از آنها چیزی جز احترام ندیدم.

 هاشمی افزود: در شرایط مصدومیت و فوت نزدیکان، انتظار است که رفتار پرخاشگرانه را ببینیم اما مردم مناطق زلزله زده بزرگواری بسیار زیادی دارند چون در دوران دفاع مقدس، سختی های فراوانی را متحمل شدند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: مهمترین اقدام پیش روی ما، تامین امنیت و اسکان و تامین مواد غذایی مردم مناطق زلزله زده و توزیع چادر در بین آنها است که باید دستگاه های ذیربط،نهادها و ارگانها دراین زمینه تلاش مضاعفی داشته باشند.

انتهای پیام/