آیا کارهای خانه لاغرتان می کند؟

38

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان دانشگاه هاروارد در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند انجام ورزش‌ از جمله دویدن که سبب تحرک بدن و بالا رفتن جریان خون می‌شود نقشی موثر بر افزایش کیفیت زندگی زنان دارد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

کارشناسان این یافته‌ها را با تحقیق بر روی بیش از ۱۷ هزار زن در رده سنی ۷۰ سال که به فعالیت ورزشی می‌پرداختند درطول چندین سال به دست آورده اند.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند انجام کار‌های روزمره مانند تمیز کردن خانه یا رفتن به خرید نوعی ورزش است و به فعالیت فیزیکی بیشتری نیاز نیست، اما کارشناسان اعلام کرده‌اند که این کار‌ها سبب بالا رفتن ضربان قلب نمی‌شود و اثر چندانی بر حفظ سلامت ندارد و نمی‌تواند جایگزین ورزش باشد.

محققان همچنین دریافتند انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزش می‌تواند بین ۶۰ الی ۷۰ درصد از بروز مرگ زودرس دربانوان سالمند جلوگیری کند و امید به زندگی در آن‌ها را افزایش دهد.

بر این اساس کارشناسان به بانوان میان سال و سالمند توصیه می‌کنند در هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه را به انجام ورزش اختصاص دهند به ویژه ورزش‌هایی که سبب بالا رفتن ضربان قلب و تعریق در آن‌ها شود. با این شرط که منع پزشکی نداشته باشند و تحت نظر متخصص به انجام ورزش بپردازند.

نتیجه این یافته‌ها در مجله چرخه (Circulation) به چاپ رسیده است.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.