ضرورت مدیریت داروهای مورد نیاز در مناطق زلزله زده

24

به گزارش طبیب من به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی سجادی ،دبیر انجمن داروسازان ایران ضمن ابراز تسلیت و همدردی با هموطنان عزیز صدمه دیده در زلزله کرمانشاه و مناطق غرب کشور اظهار داشت: انجمن داروسازان ایران از همان ساعات اولیه، با توجه به وظیفه اخلاقی و انسانی و در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر امدادرسانی فوری، با تشکیل کمیته بحران، تلاش خود را بر ساماندهی کمک های نقدی، جنسی، دارویی و امدادی داروسازان سراسر کشور متمرکز کرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: در همین راستا، شعبه انجمن داروسازان در شهر کرمانشاه، قبول مسئولیت کرده و به عنوان نماینده انجمن داروسازان ایران، کمک ها و فعالیت های خیرخواهانه داروسازان سراسرکشور را به نحو شایسته به آسیب دیدگان و علی الخصوص به روستاهای دور افتاده منتقل سازد.

سجادی اضافه کرد: در این مدت تماس های داروسازان داوطلب بسیار زیاد بود و انجمن داروسازان ایران به کانون تبادل نظر و برنامه ریزی برای کمک به عزیران تبدیل شد و نهایت تلاش صورت گرفت تا کمک رسانی ها به دور از اقدامات شتابزده و مبتنی بر نیازهای فوری، کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه گردد.

به گفته سجادی، در این راستا و به منظور ارسال کمک ها به صورت هدفمند، تیمی از اعضای هیئت مدیره انجمن داروسازان کرمانشاه به نمایندگی انجمن داروسازان ایران، با همراهی افراد محلی به مناطق زلزله زده اعزام گردید تا نیازها و اولویت های هر منطقه به صورت جداگانه شناسایی گردد و کمک ها متناسب با نیازهای شناسایی شده کماکان در حال ارسال است.

دبیر انجمن داروسازان ایران ادامه داد: با در اختیار گرفتن یک سوله، آماده سازی بسته های غذایی، دارویی، البسه، وسایل گرمایشی و سایر نیازهای اولیه کماکان توسط انجمن داروسازان کرمانشاه از طریق اعضای ستاد بحران و افراد داوطلب صورت می گیرد و کلیه بسته بندی های آماده شده بر اساس نیازسنجی های صورت گرفته، به مناطق زلزله زده ارسال می شود.

سجادی با اشاره به اینکه در مناطق آسیب دیده، مدیریت دارو همسنگ تامین دارو حائز اهمیت است تصریح کرد: علاوه بر تامین دارو و سایر اقلام مورد نیاز، واقعیت این است که توجه به مدیریت دارو در مناطق زلزله زده نیز یکی از مهمترین نیازهای اساسی است که باید نسبت به آن اعتنای مبتنی بر مرجعیت علمی صورت گیرد.

وی ادامه داد: در این خصوص هماهنگی لازم با معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز به عمل آمدو علاوه برآن کمیسیون بیمارستانی انجمن داروسازان ایران نیز هم پای سایر گروه های داروسازان، آمادگی خود را جهت ارائه هر گونه خدمت رسانی اعلام داشت.

دبیر انجمن داروسازان ایران در پایان اضافه کرد: جمع آوری کمک ها از داروسازان سراسر کشور و همچنین ارائه خدمات دارویی به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه، کما کان ادامه دارد و داروسازان عزیز می توانند وجوه اهدایی خود را به شماره کارت بانکی اعلامی توسط انجمن داروسازان شعبه کرمانشاه ۵۰۲۲۲۹۷۰۰۰۰۳0572  واریز کنند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.