طبیب من

کد خبر: 13661
تاریخ انتشار: ۸ام آذر ۱۳۹۶ , ۱۲:۱۷
مدیر کل فرآورده‌های خوراکی سازمان غذا و دارو:
جنت گفت: برچسب اصالت بر داروی‌های وارداتی لازم است و اگر کالایی این برچسب را نداشته مطمئن باشید که آن کالا قاچاق است.

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز جنت مدیر اداره کل فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو صبح امروز در همایش معاونین غذا و دارو سراسر کشور که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزاری شد اظهار داشت: بخشنامه‌هایی در راستای اقتصاد مقاومتی در سازمان غذا و دارو صادر شده است.

جنت با اشاره به لزوم پیگیری جدی مسئله سلامت در صدور پروانه‌های ساخت خطاب به معاونان غذا و دارو بیان کرد: موارد مربوط به سلامتی را در آنالیزها لحاظ کرده و سپس پروانه ساخت صادر کنید.

وی با بیان اینکه باید به شرایط نگهداری و هشدارها توجه کافی شود، اظهار کرد: در این میان برچسب گذاری مهم و از الویت زیادی برخوردار است و همکاران باید به گذاشتن چراغ راهنمای تغذیه بر روی محصولات توجه ویژه داشته باشند.

مدیر کل فرآورده‌های خوراکی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه توجه ویژه‌ای به جی‌ام‌او وجود دارد، اظهار داشت: در این میان طرح کاهش نمک و قند یکی از عملکردهایی است که وزارت بهداشت به آن افتخار می‌کند و در آن اسید چرب و قند و همچنین نمک تا انجایی که تکنولوژی اجازه داده کم شده است.

وی با اشاره به اینکه بوسیله اداره غذا و دارو تفویض اختیار به همکاران داده شده است، گفت: برای انجام و پیشبرد کارها از موازی کاری جلوگیری کنیم و لزومی به رجوع بخشنامه های جزئی کشور نیست.

جنت تاکید کرد: برچسب اصالت بر داروی‌های وارداتی لازم است و اگر کالایی این برچسب را نداشته مطمئن باشید که آن کالا قاچاق است.

وی ادامه داد: در خصوص واردات برنج وزارت بهداشت در این زمینه خوب عمل کرده و شناسه رهگیری و ردیابی برای برنج‌های وارداتی از سال آینده در نظر گرفته می‌شود.

مدیر کل فرآورده‌های خوراکی سازمان غذا و دارو در ادامه با اشاره به اینکه اجرای برنامه مثل کاهش نمک و قند دائمی است اظهار داشت: این مساله بر اساس بخشنامه به شرکت‌ها گفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دارو یک شبکه توزیع داریم اظهار کرد: براساس مصوبات شورای عالی سلامت اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

جنت خاطرنشان کرد: میزان پالم موجود در محصولات غذایی از ۷۵۰ هزار به ۴۰۰ هزار رسیده است.

وی همچنین یادآور شد: به صورت دوره‌ای گزارش‌های آب معدنی آماده شده تا تقدیم رئیس جمهور شود.

انتهای پیام/