روش جالب برای بند آوردن گریه نوزادان/ طب سوزنی در خدمت مادران

28

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «افعال طب سنتی»؛مادران ممکن است راه های درمانی زیادی را برای آرام کردن نوزادانشان انجام دهند. بر اساس مقاله ای در حوزه طب سوزنی که در مجله پزشکی Acupundture in medicine منتشر شد، یکی از عواملی که باعث درد و رنج نوزادان می شود، گاز معده یا به اصطلاح قولنج (کولیک) است که حداقل 20 درصد نوزادان با آن مواجه هستند. مادران هر کدام برای این مشکل راه حل های مختلفی را مد نظر قرار می دهند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

قولنج در هفته های اول زندگی نوزاد آغاز می شود و معمولا تا سه یا چهار ماهگی نوزاد ادامه دارد. نوزادانی که از درد کولیک رنج می برند، بیش از سه ساعت در روز گریه می کنند. هر چند بعد از این مدت ممکن است نوزادان به طور کامل بهبود یابند، اماهمچنان بعضی از آن ها در اوایل شب ساعت ها گریه می کنند که این موضوع می تواند به عوامل مختلفی برگردد مانند رژیم غذایی مادر در مدتی که نوزاد از شیراو تغذیه می کند یا دود سیگار یا از دیگر عوامل بروز قولنج در کودکان می توان به ورود هوا به درون معده نوزادان هنگام تغذیه، آروغ نزدن کافی و استرسی بودن مادران که به کودکشان سرایت می کند، اشاره کرد.

درمان قولنج نوزادان با طب سوزنی

علاوه بر روش های مرسوم آرام کردن نوزاد در هنگام قولنج مانند در آغوش گرفتن و به آرامی تکان دادن نوزاد یا دادن قطره هایی مانند قطره Infacol قبل از غذا و راه های مختلف دیگر، یکی از درمان های که برای قولنج نوزادان در نظر گرفته می شود، درمان طب سوزنی است.

طی آخرین تحقیقی که بر روی 157 نوزاد بین سنین 2 تا 8 هفتگی صورت گرفت، محققان نوزادان را به طور آماری به سه گروه تقسیم کردند کسانی که درمان معمولی روی آن ها انجام شد، کسانی که از طب سوزنی کمتر از بقیه گروه ها استفاده کردند و گروه سوم در هر جلسه به طور منظم چند بار از طب سوزنی چینی بهره بردند. مشاهدات نشان داد نوزادانی که در گروه سوم قرار داشتند و چند بار طب سوزنی در هر جلسه بر روی آنان انجام می شد, در هفته دوم میزان گریه شان به 40 دقیقه کاهش یافته است. اما کودکانی که درمانی در آن ها انجام نشد، گریه شان هیچ تعقییری نکرد. گفتی است; طب سوزنی باالتیام درد, بازگرداندن عملکرد روده وایجاد آرامش ذهنی در ارتباط است.

منبع: Guardian

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.