سپرهای رنگی برای مقابله با سرطان/ نان بربری را برس بکشید

25

ربابه شیخ الاسلام متخصص اپیدمیولوژی تغذیه در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛در خصوص راه های درمان سرطان گفت: سرطان از راه طبیعی درمان نمی شود بلکه می توان از بروز آن پیشگیری کرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی یکی از عوامل ابتلا به سرطان را استرس دانست و افزود: در صورت کاهش سطح ایمنی بدن گلبول های سفید توانایی مقابله با جسم های خارجی همچون سرطان را ندارد. اگر فردی گیاه کمتر و فست فود، چربی و غذا های سرخ کردنی بیشتر استفاده کند، موجب کاهش جذب به موقع آنتی اکسیدانها به بدن و تقویت گلبولهای سفید می‌شود.

شیخ الاسلام با اشاره به یکی از تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد انجام شده است، ادامه داد: محققان به‌ دلیل دشوار بودن هضم گوشت قرمز، استفاده کمتر گوشت و مصرف بیشتر سبزیجات را پیشنهاد می کنند.

متخصص اپیدمیولوژی تغذیه اظهار داشت: یکی دیگر از مشکلات در کشور نبود سبوس در نان های سنتی است که روز به روز سفیدتر می شوند. نکته دیگر جایگزینی حرارت غیر مستقیم به جای حرارت مستقیم برای پخت نان است چرا که موادی دارای اکولامید روی نان باقی می ماند؛ به طور مثال دانه های بسیار ریز و سیاه پشت نان بربری که در قدیم با برس سابیده می شدند، از این دست مواد هستند.

وی بیان کرد: مواد غذایی سوخته اعم از روغن سوخته ،گوشت سوخته و نان سوخته برای نابودی، انرژی بسیاری مصرف می‌کند. مصرف مواد غذایی سوخته باعث درگیری گلبول های سفید بدن، پایین آمدن سطح ایمنی، کاهش توانایی مبارزه با یک سلول شده و آن سلول پس از تکثیر به سرطان تبدیل می‌شود.

شیخ الاسلام مصرف مواد غذایی سبز، قرمز و نارنجی را از مهمترین اقدامات پیشگیرانه خواند و گفت: مواد غذایی قرمز دارای آنتی اکسیدان، نارنجی دارای پیش ساز ویتامین A و سبزها دارای فیبر و آنتی اکسیدان هستند.

متخصص اپیدمیولوژی تغذیه با بیان نیاز بدن به تمام این املاح ها، افزود: برخی افراد مکمل های وارداتی را جایگزین سبزیجات کرده و پزشکان تغذیه نیز آنطور که باید به مصرف آنها توصیه نمی کنند.

وی یادآور شد: مصرف تمام مواد غذایی طبیعی، بهترین راه پیشگیری از سرطان و تنوع غذایی رمز سلامتی است.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    فواید نان بربری چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.