درمان بی خطر افسردگی با نور خورشید

24

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

طبیب من-ویتامین دی به عنوان ویتامین آفتاب شناخته میشود و یک هورمون استروئیدی است،در ابتدا تصور میشود که ویتامین دی تنها در ساخت استخوان ها ودندان ها نقش دارد.

اما تحقیقات بعدی نشان داده است که سطوح پایین این ویتامین در چاقی، دیابت، بیماری های قلبی، بیماری های خود ایمنی ،پوکی استخوان وسرطان مرتبط است.

با توجه به آمار گرفته شده 8% از افراد با کمبود ویتامین دی درمعرض خطر هستند. با توجه به اخبار پزشکی این ویتامین نسبت به بقیه ویتامین دسته کم گرفته میشود .

ویتامین D که از طریق نور خورشید دریافت می کنیم به صورت ذخیره شده حتی در دیگر فصول سال که میزان نور خورشید زیاد نیست در داخل بدن باقی می ماند.

بهترین روش بررسی میزان ویتامین D از طریق آزمایش خون می باشد .

در تحقیقات اخیر نشان داده شده که ویتامین D با افسردگی در ارتباط است، اما هنوز مشخص نشده که آیا افسردگی منجر به کاهش ویتامین D  میشود یا کمبود

ویتامین D منجر به افسردگی میشود؟

آزمون کوچکی بر روی 3 خانم که به شدت افسرده بودند انجام شد که با کمبود ویتامین D زیاد مواجه بودند ،به مدت 12 هفته مکمل ویتامین D به صورت خوراکی به آنها

داده شد تا میزان ویتامین D موجود در خون به اندازه کافی برسد بعد از هر 3 احساس خیلی بهتری داشتند.

در اینجا چند چیز مهم است که باید توجه داشته باشید وآنها عبارتند از:

 

1)     از خواص درمانی نور خورشید غافل نشوید ،شما با نستن در خانه نمی توانید میزان لازم از نور خورشید را دریافت کنید پس بهتر است که بیرون بروید.

2)     اگر شما دارای پوست تیره هستید نسبت به افرادی که سفید پوست هستند 25 برابر بیشتر نیاز دارید تا در معرض نور خورشید برای جذب ویتامین D قرار بگیرید .

3)     بدن شما نمی تواند بدون داشتن ویتامین D ،انرژی تهیه کند. شما می توانید از قرص ویتامین D استفاده کنید اما به اندازه خود ویتامین D موثر نیست.

4)     کمبود ویتامین D سریعا جبران نمیشود بلکه باید به مدت مشخص از نور خورشید یا قرص استفاده کنید.

5)     یک خبر بد آن است که کرم های ضد آفتاب تا 95 % از جذب ویتامین D حاصل از نور خورشید جلوگیری می کنند .

با توجه به تمام مطالب فوق بهتر است افزایش یا کاهش هر گونه ویتامینی تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد زیرا مصرف زیاد یا کم ممکن است عوارضی را بدنبال

داشته باشد.

 

به نقل از سرکار خانم مریم عبداللهی، دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.