دو میراث نامحسوس آلودگی هوا

8

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

غلامرضا حاجتی متخصص اعصاب و روان در گفت و گو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ در آلودگی هوا را بر روی اعصاب و روان تاثیرگذار خواند و بیان کرد: این معضل در 2 روش تاثیر خود را بر روی افراد می گذارد. در روش اول در هنگام آلودگی هوا درصد اکسیژن هوا کم شده و کمبود اکسیژن در افراد بروز می کند که خود این پدیده عامل به وجود آمدن استرس است.

وی افزود: این استرس سیستم های هشدار دهنده و آماده باش بدن را فعال کرده  و شخص را دچار تپش قلب ، بی قراری ، تنگی نفس ، گز گز شدن دست و پا ، کم تحملی و اختلال در جهت گیری و تصمیمات را می کند. در نتیجه اولین فاکتور مهم در تاثیرات آلودگی هوا بر اعصاب روان کمبود، اکسیژن می باشد.

متخصص اعصاب و روان عنوان کرد: روش دوم ایجاد رفتار های پرخاشگرانه در افراد است که به صورت غیرمستقیم از آلودگی هوا ناشی می شود. در این صورت انسان ها نسبت به یکدیگر کم تحمل و پرخاشگر شده و تحریک پذیری این دسته افراد بیشتر می شود. 24درصد جامعه دچار تحریک پذیری هستند. این افراد و در صورت قرارگیری در شرایط پر استرس، پرخاشگر می شوند.

حاجتی یادآور شد: خلق انسان ها در هوای پاک باز تر و در هوای آلوده تنگ شده و بشاشیت از آنها گرفته می شود و فرهنگسازی در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.