به همت محققان ایرانی صورت گرفت شناسایی 82 ژن جدید در بیماری کم توانی ذهنی ارثی

28

محققان مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی موفق شدند 82 ژن جدید در بیماری کم توانی ذهنی ارثی شناسایی کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

به گزارش طبیب من و به نقل از ایرنا؛ دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، با شناسایی 82 ژن جدید و نیز 102 ژن از پیش شناخته شده در بزرگترین مطالعه انجام شده در کم توانی ذهنی در سطح جهان که روی 404 خانواده مبتلا به این بیماری صورت گرفته است، امکان بهره مندی خانواده ها از خدمات مشاوره ژنتیک و تشخیص قبل از تولد به منظور پیشگیری از این معلولیت های آسیب زا در کشور فراهم شده است.

مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با همکاری موسسه ماکس پلانک برلین و همکاری بیش از 10 مرکز همکار در استان های مختلف کشور به عنوان پیشگام در بررسی و شناسایی علل ژنتیکی بیماری های ارثی نه تنها در ایران بلکه در عرصه بین المللی پیشتاز بوده است.
شش سال پس از چاپ مقاله مرکز تحقیقات ژنتیک در ژورنال معتبر Nature در سال 2011، تازه ترین دستاورد این مرکز در ژورنال دیگری از گروه Nature ، با نام Molecular Psychiatry منتشر شده که نتایج آن 55 درصد از خانواده ها را از خدمات مشاوره ژنتیک و تشخیص قبل از تولد به منظور پیشگیری از این معلولیت ها در کشور بهره مند می سازد.

پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.