ارمغان آلودگی صوتی؛ چین و چروک روی پوست

30

به گزارش طبیب من و به نقل از مجله دکتر سلام؛ چروک پوست ،استرس، سردرد، خستگی، زخم معده، سرگیجه، انقباضات عضلانی، اختلالات سیستم گوارش، افزایش کلسترول، افزایش گلبول های سفید، زیاد شدن سرعت تنفس، دل درد، تغییر در عملکرد غدد درون ریز بدن  از جمله عوارض آلودگی صوتی بر بدن است.

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

 

خسرو گورابی شنوایی شناس با توصیف آلودگی صوتی به‌ عنوان منشاء بسیاری از عوارض و بیماری‌ها از جمله چروک پوست، آلودگی صوتی را دومین آلودگی شایع پس از آلودگی هوا دانست. آلودگی صوتی را منشاء بسیاری از بیماری‌ها برشمرد و تأکید کرد: اثرات مخرب ناشی از صداهای بلند در درازمدت، کم شنوایی است و اثرات جانبی زیادی را به همراه خواهد داشت.

این عضو هیئت علمی گروه شنوایی شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران صداهای ناشی از ترافیک، کارهای ساختمانی، مانورهای هوایی و موزیک‌های بلند را نمونه‌هایی از آلودگی صوتی دانست و گفت: آلودگی صوتی اختلالاتی را بر سیستم شنوایی و بدن انسان حتی در زمان خواب برجا می‌گذارد که عدم توجه به آن در درازمدت جبران ناپذیر است.

وی آسیب‌‌های ناشی از آلودگی صوتی را به دوسته تقسیم و خاطرنشان کرد: آسیب‌های شنوایی و اثرات جانبی ناشی؛ از آن دو نتیجه مخربی است که آلودگی‌های صوتی بر  انسان به همراه دارد.استرس، سردرد، خستگی، زخم معده، سرگیجه، انقباضات عضلانی، اختلالات سیستم گوارش، افزایش کلسترول، افزایش گلبول‌های سفید، زیاد شدن سرعت تنفس، دل‌درد، تغییر در عملکرد غدد درون ریز بدن و چروک پوست را از جمله اثرات جانبی ناشی از آلودگی‌های صوتی برشمرد و تأکید کرد: رعایت میزان صدا و کنترل آن برای سلامتی بدن امری ضروری است.

این شنوایی شناس همچنین تأثیرات قلبی عروقی، اختلال در محاورات گفتاری، اختلالات روانی، رفتارهای ضد اجتماعی، خشونت طلبی، کاهش تمرکز، کاهش ظرفیت حافظه، اختلالات جنسی و سقط جنین ناشی از آلودگی‌های صوتی را بر بدن انسان قابل توجه دانست.

به گفته وی، هرچه جامعه به سمت صنعتی شدن پیش رود، آلودگی‌های صوتی نیز افزایش می‌یابد که باید در این شرایط پارامترهای کنترل صدا به صورت دقیق کنترل شود.

پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.