آیا می دانید چرا زیر بغل متورم و دردناک می شود؟

79

طبیب من– بیشتر توده های زیر بغل بی ضرر هستند و معمولاً در نتیجه رشد بافت غیر طبیعی هستند با این حال، توده زیر بغل می تواند به یک مشکل سلامت اساسی جدی تر مرتبط باشد هر توده غیر معمول باید به دقت توسط یک پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

 

دلیل بوجود آمدن غده در زیر بغل چیست؟
ممکن است علت متورم شدن غدد لنفاوی در گردن، عفونت های گلو و ورم لوزه باشد.
ممکن است علت تورم غدد لنفاوی در زیر بغل، عفونت پوست بازو باشد.
ممکن است علت تورم غدد لنفاوی در کشاله ران، عفونت پا و یا اندام تناسلی باشد.
ممکن است توسعه تورم تعدادی از غدد لنفاوی در نقاط مختلف بدن مثل گردن، زیر بغل و کشاله ران به علت بیماری های ویروسی مثل مخملک و یا سرخک باشد.
علت کمتر شایع، لنفوم و سرطان خون
سرطان در حال گسترش نزدیک هر غده لنفاوی که باشد، باعث متورم شدن آن می شود.

چگونه از وجود توده در زیر بغل مطمئن شویم؟
انجام معاینه جسمی اولین گام در تشخیص توده زیر بغل است از لمس یا ماساژ، برای تعیین سازگاری بافت توده استفاده می شود این روش منحصراً با دست انجام می شود.
در برخی موارد، ممکن است یک معاینه بالینی توده مضر نباشد به عنوان مثال، توده های خوش خیم، مانند lipomas، نیازی به درمان اضافی ندارند.

بر اساس نتایج حاصل از بررسی فیزیکی، دکتر شما ممکن است آزمایش های بیشتر به منظور رد کردن عفونت، واکنش های آلرژیک و یا تغییرات سرطانی را درخواست کند دکتر شما ممکن است ترکیبی از آزمونهای تشخیصی زیر را سفارش دهد:
-شمارش کامل خون
-برای اندازه گیری تعداد سلول های قرمز و سفید خون در سیستم شما
-عکس از قفسه سینه یا پستان (ماموگرام)
-این تست تصویربرداری است که اجازه خواهد داد که پزشک توده را بهتر ببیند.
-بیوپسی (برداشتن یک قطعه کوچک از بافت توده برای تست)
-تست آلرژی

آیا غدد زیر بغل درمان پذیرند؟
درمان بستگی به علت تورم دارد. تورم غدد لنفاوی نشان دهنده شرایط گوناگونی هستند، و هر کدام چشم انداز متفاوت و درمان متفاوتی دارند. بنابراین، برای مثال، اگر علت تورم بیماریهای ویروسی باشد درمان خاصی توصیه نمی شود. در حالیکه، تورم غدد لنفاوی توسط لنفوم و یا سرطان خون به درمان گسترده نیاز دارد.
تورم غدد لنفاوی به علت عفونت ویروس علتی معمول است. برای مثال، تورم غدد لنفاوی در گردن ممکن است در صورتی که دارای عفونت گلو باشیم و این زیاد نگران کننده نیست. اما تورم غدد لنفاوی اگر بدون هیچ دلیل روشنی باشد این نگران کننده است.

منبع: تبیان

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.