عیدانه: با آرام خوردن غذا مانع چاق شدن شوید!

32

یکی از دلایل چاقی در افراد تند خوردن غذا می باشد. در این مطلب شما را با روش آسان و کاربردی برای پیشگیری از چاقی آشنا خواهیم کرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

طبیب من– داده های بیمه های درمانی 60 هزار شهروند ژاپنی را که به طور منظم، طی سال های 2008 تا 2013 تحت معاینه های سالانه قرارگرفته بودند را بررسی کردند.


از این افراد در مورد سرعت غذا خوردن – سریع، متوسط، آرام – و سایر عادت های زندگی مانند زمان شام خوردن قبل از خواب، مصرف خوراکی / تنقلات پس از شام، و زمان صرف صبحانه سؤال شد. بر اساس نتایج به دست آمده مشخص شد که 22 هزار و 70 نفر با سرعت زیاد، 33 هزار و 455 نفر با سرعت متوسط و 4 هزار و 192 نفر نیز به آرامی غذا می خوردند. احتمال چاق شدن افرادی که با سرعت متوسط غذا می خوردند، در مقایسه با افرادی که عادت به غذا خوردن سریع داشتند، 29 درصد کمتر بود؛ درحالی که خطر چاقی در گروه دوم تا 42 درصد افزایش پیدا می کرد.

تاثیر آرام غذا خوردن بر روی لاغری

همچنین دور کمر افرادی که با سرعت متوسط و سرعت آهسته غذا می خوردند، به ترتیب 0.21 و 0.41 سانتیمتر کمتر از افرادی بود که عادت به غذا خوردن سریع داشتند.

وزن افراد با استفاده از شاخص توده بدنی (BMI) و اندازه دور کمر، تعیین شد. افرادی که عادت به غذا خوردن سریع داشتند و دو ساعت قبل از خواب، میان وعده ای مصرف می کردند، با خطر بیشتر اضافه وزن روبرو بودند.

تغییر در عادات غذا خوردن می تواند بر چاقی، شاخص توده بدنی (BMI) و اندازه دور کمر تأثیر بگذارد. کاهش سرعت غذا خوردن، در پیشگیری از چاقی و کاهش خطرهای مرتبط با چاقی مؤثر است.

منبع: نمناک

پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.