سیما فردوسی: توان بانوان درجامعه باید بیش از گذشته درک شود

32

 دبیرعلمی کنگره زنان موفق ایران گفت: مشکل بانوان جامعه این است که آن طور که باید درک نشده اند، پس اجتماع و خانواده باید توان بانوان را بیش از گذشته درک و به آن توجه جدی داشته باشند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

 به گزارش طبیب من و به نقل از ایرنا- دبیرخانه کنگره بین المللی زنان موفق ایران، سیما فردوسی افزود: شبکه های حمایتی از زنان باید درجامعه ر اه اندازی شود و می بایست قدرت مدیریتی و اجرایی بانوان تقویت شود تا بتوانند به رفع مشکلات جامعه بپردازد.
وی ادامه داد: زنان در جهان امروز علاوه بر اینکه در اداره خانواده و تربیت فرزندانشان نقش بسیار مهمی دارند در توسعه اقتصاد خانواده و توسعه اقتصاد کشور خود نیز تاثیر بسزایی دارند.
فردوسی ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد، افزود: در کنگره زنان موفق ایران مطالب و اطلاعات به روز مطرح می شود که از سوی اساتید و سخنرانان بنام کشور از دانشگاه های مختلف که در حوزه مسیرهای موفقیت بانوان فعالیت دارند، حضور دارند.
وی با بیان این که نسبت به قبل از انقلاب زمینه کار برای زنان تا حد زیادی فراهم شده است، ادامه داد: اما بستر فعالیت را باید خود زنان بوجود آورند درهرکار و شغلی که هستند باید از وقت شان نهایت استفاده را کنند.با توجه به فرصتی که برای سخنرانان در کنگره زنان موفق ایران در نظر گرفته شده است رئوس مطالب حوزه های مختلف مرتبط با بانوان در حوزه های مدیریت و کارآفرینی، روانشناسی، هنر مطرح می شود. از دیگربخش های حائز اهمیت این رویداد برگزاری پنل های تخصصی، کارگاه های آموزشی و سخنرانی های کلیدی با موضوعات متنوعی از جمله زنان موفق در قرآن، موفقیت زنان درعرصه هنر، نقش هوش اجتماعی درموفقیت زنان ایرانی، برنامه ریزی شده است.
ایشان ضمن اشاره به شاخص یک زن موفق اظهارداشت: بحث مدیریت در وهله اول است، یک زن موفق می بایست درهمه کارهایش با یک سبک مدیریتی پویا عمل کند و اولویت ها را شناسایی کند البته که نقش های متعدد بانوان از جمله مدیریت زن در خانواده نقش پررنگی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
بسیاری از بانوان شاغل علاوه بر مسئولیت کاری که دارند باید مسائل درون خانواده را مدیریت کنند و رضایت مندی را در خانواده بوجود آورند، همسرداری و تربیت مطلوب برای فرزندانشان داشته باشند هرچه مسئولیت های یک زن بیشتر شود سختی کار افزایش می یابد که این مهم احتیاج به مدیریت های رده بالا دارد.
دبیرعلمی این کنگره اضافه کرد: این یک هنر است که یک زن بتواند نقش موفقیت آمیز مدیریتی خود را در همه عرصه ها از جمله: شغل، خانواده و فرزندانش به خوبی ایفا کند، که زنان موفق جامعه ما از آن برخوردارند. ایشان ضمن اشاره به داشتن اعتماد به نفس بانوان در پیمودن پله های موفقیت، ادامه داد: محیط زندگی برای بانوان جامعه و محیط کاری برای بانوان شاغل جامعه، اهمیت زیادی برای بالابردن اعتماد به نفس آنها دارد. مثلا زوجین نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس یکدیگر دارند که این مهم برمی گردد به اینکه خود فرد تا چه حد از کار، خانواده و روابط درون خانواده اش رضایت دارد.
ایشان در پایان گفت: میزان رضایتمندی که فرد از خودش دارد سطح عزت نفسش را تعیین می کند و کسانی که این رضایتمندی را داشته باشند اعتماد به نفس بیشتری دارند. ایشان اذعان کردند برگزاری این رویداد بزرگ بتواند به شناساندن بانوان کشورمان فارغ از جنسیت آنان، کمک شایانی نماید و توانایی زنان در حوزه مدیریت در تمامی سطوح مورد توجه هرچه بیشتر قرار گیرد.
پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.