به مناسبت هفته سلامت مردان؛ معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی برلزوم تغذیه مناسب مردان تاکید کرد و گفت…

30

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی برلزوم تغذیه مناسب مردان تاکید کرد و گفت: ۹۰ درصد مردان ایرانی ازالگوی تغذیه مناسب برخوردار نیستند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۵ درصد مردان ایرانی کلسترول بالا دارند افزودند: این در حالی است که ۱۳ درصد آنان دچار دیابت یا قند خون مختل هستند.

وی با اشاره به اینکه دو عامل کم تحرکی و چاقی شکمی در مردان بیشتر است، اظهار کردند: هرچند افزایش وزن در زنان بیشتر از مردان است اما چاقی شکمی در مردان بیشتر از زنان است.

دکتر رئیسی بیان کردند: چاقی شکمی جزء ریسک فاکتورهای بسیار موثر و شناخته شده بیماری های قلبی و عروقی است و یکی از دلایل بالا بودن بیماری های قلبی و عروقی در این قشر از جامعه می تواند براثر چاقی شکمی باشد‌. مطالعه ای نشان می دهد که مردان نسبت به زنان به رژیم غذایی بی تفاوت هستند. مردان همچنین نسبت به افزایش وزن نسبت به زنان کمتر حاضر هستند کار خاصی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه کم تحرکی در کشور ما سال به سال افزایش می باید، افزودند:  شاهد کم تحرکی در بین جامعه ما به ویژه مردان هستیم.

دکتررئیسی به میزان مرگ و میر در حوادث ترافیکی به نسبت مردان و زنان اشاره کرد و گفت: نسبت مردان به زنان در حوادث ترافیکی تقریبا ۵ برابر است.و اظهار کرد ۹۰ درصد حوادث شغلی مربوط به مردان است و بقیه به زنان اختصاص دارد.

ایشان در ارتباط با بیماری ایدز گفتند: انتقال بیماری ایدز از راه جنسی خیلی جدی است و آمارهای موجود این هشدار را به ما می دهند.

وی در پایان افزود: قبلا بیش از ۷۰ درصد راه انتقال بیماری از راه تزریق شامل خون یا سرنگ مشترک بوده اما این الگو عوض شده است. در حال حاضر راه انتقال تزریقی ۳۲ درصد و روابط جنسی ۴۷ درصد است.

منبع: آوای سلامت

پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.