عیدانه: چند درمان‌ طبیعی برای تبخال لب

24

تبخال نوعی بیماری ویروسی است که به صورت تاول های کوچک یا زخم التهابی قرمز روی لب ها ظاهر می شود. در واقع تبخال، نتیجه ی حمله ویروس هرپس ساده نوع 1 است که به سادگی سرایت می کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

افرادی که دچار تبخال لب می شوند در ابتدا احساس گزگز و خارش در ناحیه مورد نظر می شوند. سپس تبخال جوانه می زند و گاه مراحلی از تب و آلرژی نیز دیده می شود.

 

 

البته نمی توان تبخال لب را مشکلی جدی دانست و این تاول های ریز بعد از چند روز از بین می روند، اما با این حال توصیه می شود قبل از اینکه مشکلات جدی تری بروز کند نسبت به درمان آن اقدام کنید. این کار باعث می شود که تبخال قبل از اینکه مایع درون خود را پخش کند خشک شده و به این ترتیب از افزایش و همچنین سرایت آن به افراد دیگر جلوگیری می شود.

باید حواستان باشد که لوازم شخصی خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید و هر چیزی که در حین تبخال استفاده کرده اید را بیرون بیاندازید. خوشبختانه روش های طبیعی زیادی برای مقابله با تبخال و درمان آن وجود دارد که می توانید به صورت موضعی استفاده کنید. این روش ها بدون ایجاد عوارض جانبی به تسریع خشک شدن تبخال کمک می کنند. در این مطلب با هفت روش کاملا طبیعی برای درمان تبخال بیشتر آشنا می شوید.

شیر سرد

شیر حاوی ترکیب شناخته شده ای به نام لیزین است که با جذب شدن در پوست فعالیت ویروس منشا تبخال را از کار می اندازد. استفاده موضعی از شیر باعث تنظیم pH پوست شده و به احیای منطقه تبخال زده کمک می کند.

روش استفاده

کار سختی نیست. یک گلوله پنبه را به شیر سرد آغشته کنید و روی تبخال لب بزنید. اجازه دهید ترکیبات شیر روی تاول ها تاثیر بگذارند. نیازی به آب کشی نیست. این کار را هر روز دو تا سه بار تکرار کنید.

گوجه فرنگی

آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی برای تحریک احیای سلولی مناطق تبخال زده فوق العاده است. این خواص آنتی اکسیدانی رشد میکروارگانیسم ها را متوقف کرده و سوزش و خارش تبخال لب را فروکش می کند.

روش استفاده

یک برش گوجه فرنگی تازه را روی تبخال لب قرار دهید. اجازه دهید نیم ساعت روی آن بماند و سپس منطقه را با آب بشویید. این کار را هر روز دو بار تا زمانی که احساس بهبود کرده اید تکرار کنید.

ماست طبیعی

اسیدلاکتیک موجود در ماست طبیعی یک ترکیب موثر برای کنترل pH پوست لبها محسوب شده و مانع از رشد و تکثیر تبخال لب می شود. خواص موجود در ماست خارش ناشی از تبخال را تسکین داده و به درمان سریع عفونت کمک می کند.

روش استفاده

با مشاهده نخستین علائم تبخال لب مقداری ماست طبیعی و شیرین به پوست ناحیه مورد نظر بزنید. اگر تاول ها ایجاد شده است ماست را به طور مستقیم روی آنها قرار داده و بدون آب کشی چند ساعت تحمل کنید. برای دستیابی به نتیجه بهتر این کار را 3 مرتبه در روز تکرار کنید.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.