در دل آب چه می گذرد؟

19

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ وجود حیات، متکی به آب است. وجود این نعمت با ارزش خداوند در همه حال لازم است. آب علاوه بر نوشیدن، نیاز به تفکر هم دارد. اگر تاکنون در مورد اجزای درون آب اطلاعات کمی داشته اید در این مطلب با ما همراه باشید.

تسخیر سه چهارم وزن بدنتان توسط این  مایع ضربه گیر

مهم ترین جز موجود در آب، عنصر H2O است. این عنصر حیاتی 75 درصد وزن بدن را تشکیل می دهد که این میزان بر اساس سن متغیر است. آب مواد غذایی را به ترکیبات قابل حمل و نیز قابل استفاده در بدن تجزیه، تعادل نمک را در بدن حفظ کرده و به عنوان یک ضربه گیر از بافت ها و استخوان های شما محافظت می کند.

سلامت دندان در گرو این عنصر باارزش

یکی از عناصر درون آب که نقش به سزایی در پیشگیری پوسیدگی دندان دارد، فلوراید است. اهمیت این عنصر برای سلامت دندان ها در همه جای جهان شناخته شده است. از این رو دندانهای ساکنین مناطقی که آب آشامیدنی آنها حاوی فلوراید بیشتری است کمتر دچار پوسیدگی شده و از استحکام بیشتری نیز برخوردار است.

مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا با تایید افزودن فلوراید به ذخایر آب مصرفی، آن را یکی از بزرگترین موفقیت‌ها در حوزه سلامت عمومی در قرن بیستم به شمار آورده اما در عین حال تاکید کرده است که اگر میزان فلوراید موجود در آب شرب بیش از حد استاندارد باشد نه تنها مفید نیست بلکه حتی می‌تواند آسیب‌های جدی برای سلامت مصرف‌کنندگان به همراه داشته باشد.

عنصر بانمک آب

سدیم مورد نیاز بدن علاوه بر مواد غذایی از طریق نوشیدن آب هم جذب بدن می شود. سدیم از عناصر تشکیل دهنده آب است که اگر میزان آن بررسی نشود، برای افراد مستعد به فشار خون بالا و افراد دیابتی مشکل ساز است.

علاوه بر این سدیم کافی در آب باعث جلوگیری از ناتوانی در گرما و آفتاب زدگی  می شود. عمل اعصاب و عضلات را تقویت کرده، در منقبض شدن عضلات مؤثر بوده و آب بدن را تنظیم می کند، در نتیجه با افزایش یا کاهش مصرف آب ، بدن دچار تورم یا خشکی نمی شود.

عنصر سمی و مضر در آب

علی رغم اطلاعات بد درباره عنصر آرسنیک، باید بدانید که این ماده شیمیایی طبیعی در منابع آبی مانند آب چاه به مقدار کم موجود است.

آرسنیك یك عنصر سمی است كه در آب یافت می شود. این عنصر از عمل آنزیم ها ممانعت کرده و باعث بلوكه شدن آنها می شود. املاح آن از معده ، پوست و شش ها نیز جذب می شود. از مهمترین اثرات سوء آن می توان به بی اشتهایی، كم شدن وزن بدن،بیماری های قلبی، افت عملکرد مغز در کودکان، اسهال، به هم خوردگی معده، ناراحتی های عصبی و ایجاد زخم های كوچك بر روی دست و پا؛ كه ممكن است منجر به سرطان شود، اشاره نمود.

این عنصر در لوله های آب خانگی یافت می شود!

یکی از فلزات سنگین موجود در آب جیوه است. فلزات سنگين در آب آشاميدني مي توانند اثرات مخربي بر سلامتي انسان داشته که از جمله اين اثرات كاهش رشد اندامها، سرطان، اختلال در سيستم عصبي بدن، اختلال در سيستم دفاعي بدن است و در موارد حاد مي تواند خطر مرگ را به همراه داشته باشد.

جیوه به طور معمول از طریق لوله های قدیمی آب در خانه ها مستقیم وارد آب می شوند. برای جلوگیری از ورود جیوه به داخل بدن  از دستگاه های تصیفه آب در منزل استفاده کنید زیرا میزان فلزات سنگین درون آب آشامیدنی را تا 90 درصد کاهش دهند.

عنصری که دشمن میکروب هاست

مواد شیمیایی گوناگونی وجود دارند که باعث از بین رفتن میکروب ها و ویروس ها می شوند. یکی از عناصر موجود در آب که نقش مفیدی در از بین بردن میکروب ها دارد، کلر است. این ماده میکروب کش به طور طبیعی بر زندگی موجودات زنده اثر منفی می گذارد، بنابراین مقدار کلر موجود در آب که جهت ضد عفونی به کار می رود ، می تواند به پوست و همچنین پیاز موی انسان آسیب رساند.

بنابراین اگر بتوانیم کلر محلول در آب را هنگام شستشوی مو از بین ببریم، به طور طبیعی از بسیاری از ناراحتی های پوستی یا موی سر جلوگیری کرده‌ایم.

منبع:webmd

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.