یاد آوری: بدن‌های سوزنی!

32

بدن‌های سوزنی!

درمان میگرن در کلینیک آرامش

طبیب من– موضوع تاتو و انواع خال‌کوبی‌ها، مدت‌ها است که در جامعه‌ی ما به صورت افراطی و بی‌رویه در حال اشاعه است تا آنجا که اخیرا برخی افراد در مردمک چشمشان تاتو می‌کنند! براستی به چه قیمتی تن به چنین عمل خطرناکی می‌دهند؟!

 

 

رواج خال‌کوبی روی بدن در  ایران

خال‌کوبی از قدیم الایام در ایران رواج داشته است منتها بیشتر روی بدن مردان انجام می شد اما با گذشت زمان و تغییرات عمده در سبک زندگی، اکنون بالاترین آمار خال‌کوبی یا تاتو را زنان و دختران به خود اختصاص داده‌اند.

بیماری‌هایی که مشتریان تاتو دچار آن می‌شوند

متاسفانه باید گفت که افرادی که روی بدن و صورت خود تاتو می‌کنند، سلامتشان به خطر می‌افتد. کارشناسان حوزه سلامت و بهداشت معتقدند که هر کس که می‌خواهد تاتو بزند باید پیش از آن با مضرات تاتو آشنا شود. یکی از این آسیب‌ها ابزار آلوده است. ابزاری که به هپاتیت B، هپاتیت C و ایدز آلوده هستند و ممکن است شخص در اثر تاتو مبتلا به این دسته از بیماری‌ها شود.

متاسفانه در سال‌های اخیر بسیاری از آرایشگرها اقدام به انجام تاتو می‌کنند. تاتوی لب، خط چشم و خط لب به یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد آرایشگاه‌ها تبدیل شده است.

از سوی دیگر، حتی اگر ابزار تاتو بهداشتی باشد و تاتوکار از سوزن یک بار مصرف استفاده کند، بلافاصله بعد از انجام تاتو یک واکنش التهابی در پوست انجام می‌شود. این واکنش، واکنش اولیه است که سلول ها بروز می‌دهند، پس از آن با توجه به سیستم دفاعی بدن هر شخص، واکنش‌ها متفاوت است. جوانانی که به خالکوبی مبادرت می‌ورزند، بستری برای ابتلای خود به انواع بیماری‌ها از جمله ایدز و هپاتیت را فراهم می‌کنند.

خطرناک‌ترین قسمت در این شیوه از خال‌کوبی، عدم تعویض سوزن در روند کار بر روی افراد مختلف است که امکان سرایت انواع ویروس‌ها از جمله ویروس HIV و میکروب‌ها از این طریق به شدت بالا می‌رود.

پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.