موسیقی فرکانس مغز را تغییر می دهد…

116

طبیب من– محققان در یافتند موسیقی فرکانس الکتریکی مغز را تغییر می دهد و باعث افزایش لذت و سطح انرژی می شود. به گزارش سایک نیوز، در سال 2012 دانشگاه برونیل لندن، موسیقی را به یک داروی قانونی افزای عملکرد، از بین برنده ی خستگی و موثر در ایجاد احسسات خوب تشبیه کرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

اما مکانیسم های دقیق مغز در هنگام گوش دادن به موسیقی در طول ورزش، کمتر شاخنه شده بود.

 

 

 

محققان برای اندازه گیری سه نوع از امواج مغزی در هنگام ورزش از دستگاه نظارتی “الکتروانسفالوگرام” قابل حمل (EEG) استفاده کردند. محققان دریافتند موسیقی فرکانس الکترکی مغز را تغییر می دهد و باعث کاهش تمرکز می شود اما لذت را 28 درصد بیشتر از زمان سکوت و 12 درصد بیشتر از زمان گوش دادن به پادکست افزایش می دهد.

محققان از مقیاس های روان شناختی برای اندازه گیزی احساس افرادی که پیاده روی می کنند، میزان تمرکز و همچنین میزان خستگی آنها استفاده کردند. موسیقی تمرکز کسانی را که پیاده روی می کردند بهم زد، اما سطح انرژی و لذت آن ها را افزایش داد. پادکست بر پاسخ های ادراکی عابران پیاده، مانند احساس خستگی و یا پاسخ های عاطفی آن ها، از جمله اینکه چقدر خوش حال هستند، تاثیر نمی گذارد.

این مطالعه نشان می دهد که مکانیسم های مغزی پشت این اثرات، در افزایش فرکانس های بتا در قسمت جلویی و قشر مرکزی قدامی مرتبط است.

منبع: سایک نیوز

پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.