در فصل بهار گوشت غاز و اردک بخورید

58

متخصص تغذیه راهکارهای تغذیه‌ای پیشگیری از آلرژی در فصل بهار را تشریح کرد و گفت: مصرف گوشت ماکیان همچون غاز، اردک و کبک در این فصل توصیه می‌شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

طبیب من– منصوره رضایی در ارتباط با بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای در فصل بهار اظهار داشت: در فصل بهار و تابستان نیاز انسان به کالری و انرژی نسبت به زمستان کمتر بوده و بر همین اساس مصرف غذاهایی‌ مانند کله‌پاچه و آبگوشت باید کاهش یابد.

وی با اشاره به توجه گرم شدن هوا نیاز کمتر به کالری مصرف غذاهایی مانند ماست و خیار مناسب است گفت: در فصل بهار مصرف میوه‌های پرفیبر و کم کالری یا به اصطلاح فک خسته‌کن، معده پرکن توصیه می‌شود. مصرف غذاهای تازه در این فصل توصیه می‌شود چرا که در غیر اینصورت غذاهای‌ کهنه و فرآوری شده همچون خیارشور، رب گوجه‌فرنگی ماهی‌های دودی و کنسرو شده به دلیل هیستامین و ترامین سبب ایجاد آلرژی می‌شوند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مصرف لبنیات و گوشت کم‌چرب در فصل تابستان توصیه کرد و بیان داشت: در فصل بهار فست‌فود و غذاهای کنسروی نخورید همچنین نان کامل فیبردار همچون بربری و سنگک مصرف آن توصیه می‌شود.

رضایی گفت: میوه و سبزیجات بومی ایرانی به دلیل سازگاری با بیولوژی بدن ایرانی‌ها سبب ایجاد آلرژی نشده در حالی که مصرف کیوی،‌انبه، آناناس می‌تواند سبب بروز این مشکل شود. در فصل بهار و تابستان به دلیل تعریق زیاد نیاز به مایعات افزایش یافته که اگر جبران نشود ضعف،‌ بی‌حالی و خستگی را برای افراد به همراه دارد لذا مصرف مواد غذایی آبدار همچون میوه و سبزیجات در این فصل به شدت توصیه می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مصرف حبوبات،‌ آجیل‌ها و گوشت ماهی و ماکیان همچون غاز، اردک و کبک در فصل بهار توصیه شده و از مصرف غذاهای چرب حیوانی باید پرهیز شود.

منبع: فارس

پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.