بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها برای حفظ سلامت سیستم لنفاوی

90

سيستم لنفاوي از غدد، گره هاي لنفاوی، طحال، تيموس و لوزه تشکيل شده است. اين سيستم، سلول ها را پاکسازی و ضايعات سلولی بدن را از بافت ها به خون منتقل می کند تا از طريق ۲ عضو اصلي و سم زدای بدن يعنی کبد و کليه تصفيه شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

طبیب من– به طور ميانگين ۸۰درصد زنان دارای سيستم لنفاوی ضعيف هستند. اگر از اضافه وزن، سلوليت، اختلال آرتريت، سردرد و… رنج می بريد، احتمال دارد که علت اصلی آن کند شدن جريان لنفاوی باشد.

برای تقویت سیستم لنفاوی، شما نیاز به دریافت روزانه برخی از خوراکی ها و نوشیدنی ها دارید:

آب خالص: سیستم لنفاوی با حرکت مایع لنفاوی در سراسر بدن عمل می کند. برای حفظ حرکت مایع لنفاوی بدن شما نیاز به دریافت کافی آب دارد. مایع لنفاوی حاوی تقریبا 95 درصد آب است، از این رو، تامین آب مورد نیاز بدن برای سلامت و پاکی داخلی ضروری است، چرا که آب فراوان می تواند از گرفتگی لنف پیشگیری کند.  بنابراین مطمئن شوید که روزانه آب به میزان مناسب دریافت می کنید. برای اکثر مردم دریافت روزانه 8 تا 10 لیوان آب ضروری است.

دانه های چیا: اگر بدن شما التهاب داشته باشد، به این معنی است که سیستم لنفاوی بدن شما نیاز به حمایت دارد. این در حالی است که مصرف دانه های چیا که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند، موجب کاهش التهاب بدن می شود.

سبزیجات: سبزیجاتی از قبیل کلم و اسفناج بهترین گزینه های غذایی برای تمیز کردن سیستم لنفاوی هستند. این سبزیجات حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی حیاتی هستند که توانایی سیستم لنفاوی را برای حفظ و پاک کردن بافت ها بهبود می بخشند. اطمینان حاصل کنید که چند فنجان سبزی تازه پخته شده یا خام را روزانه دریافت می کنید.

جوانه ها: انواع جوانه سرشار از ویتامین های ب و سی برای تقویت سیستم لنفاوی هستند. جوانه ها در طول فرایند رشد آنزیم هایی تولید می کنند که به فعالیت سیستم لنفاوی در بدن کمک می کنند.

دانه های کتان: هم روغن کتان و هم دانه های کتان به کاهش التهاب در سیستم لنفاوی بدن کمک می کنند و باعث می شوند این سیستم بتواند سموم را به طور موثرتر از بین ببرد.

گردو: غنی از اسیدهای چرب امگا 3 است و درست مانند دانه های چیا خاصیت ضد التهابی دارد و منجر به تقویت سیستم لنفاوی نیز می شود.

خوراکی های قرمز رنگ: مواد غذایی قرمز رنگ میل کنید. همه مواد غذایی به رنگ قرمز، به راه اندازی حرکت سیستم لنفاوی کمک می کنند. انواع توت، گیلاس، چغندر، انار و زغال اخته و حتی گوجه فرنگی به عنوان عوامل به راه اندازی حرکات سیستم لنفاوی بوده و به سم زدایی کمک می کنند.

منبع: آوای سلامت

پایان پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.