مکمل هایی که التهاب را از بدن دور می کنند

159

التهاب فرایندی است که می تواند در پاسخ به تروما، بیماری یا استرس در بدن رخ دهد. با این حال مصرف غذاهای ناسالم و در پیش گرفتن عادات غلط در زندگی نیز می توانند از عوامل موثر در بروز التهاب باشند.

طبیب من– به رغم این که عوامل زیادی در بروز التهاب در بدن نقش دارند، مصرف برخی مکمل های غذایی در جلوگیری از ایجاد این عارضه موثر است:

اسید آلفالیپوئیک: این نوع اسید چرب در بدن ساخته می شود و نقش کلیدی در متابولیسم و تولید انرژی دارد. همچنین، اسید آلفالیپوئیک به عنوان نوعی آنتی اکسیدان عمل می کند و از سلول های شما در برابر آسیب ها محافظت می نماید. این اسید باعث کاهش التهاب می شود و مطالعات متعدد نشان داده اند که التهاب مرتبط با مقاومت به انسولین، سرطان، بیماری کبد، بیماری قلبی و سایر اختلالات را کاهش می دهد. توصیه ها بر مصرف روزانه 300 تا 600 میلی گرم اسیدآلفالیپوئیک است.

کورکومین: ماده فعال موجود در زردچوبه است و منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، بیماری التهابی روده و سرطان می شود. کورکومین همچنین برای کاهش التهاب و بهبود علائم استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید مفید است. مصرف روزانه 100 تا 500 میلی گرم از این مکمل توصیه می شود. البته در زنان باردار مصرف این میزان از کورکومین توصیه نمی گردد.

روغن ماهی: مکمل های روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند و برای سلامت بسیار حیاتی محسوب می شوند. این مکمل ها منجر به کاهش التهاب مرتبط با دیابت، بیماری قلبی، سرطان و بسیاری از بیماری های دیگر می شوند.

زنجبیل: ریشه زنجبیل معمولا به پودر تبدیل شده و به عنوان ادویه به غذاها اضافه می شود. این نوع گیاه برای درمان اختلالات دوقطبی و کاهش حالت تهوع صبحگاهی مفید است. مصرف زنجبیل باعث کاهش خطر ابتلا به التهاب مرتبط با کولیت، آسیب کلیوی، دیابت و سرطان سینه می شود.

رزوراترول: یک نوع آنتی اکسیدان موجود در انگور، زغال اخته و میوه های با پوست بنفش است. این نوع آنتی اکسیدان در بادام زمینی نیز یافت می شود. مکمل های رزوراترول ممکن است التهاب را در افراد مبتلا به بیماری قلبی، مقاومت به انسولین، گاستریت، کولیت زخمی و … کاهش دهند. مصرف روزانه 150 تا 500 میلی گرم از این آنتی اکسیدان برای کاهش التهاب مفید است.

منبع: آوای سلامت

پایان پیام/

داروی درمان میگرن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.