برگزاری ایستگاه‌های شنوایی در سطح پایتخت/ با معاینات دوره‌ای از سلامت گوش خود مطمئن شوید

15

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ بهرام جلائی رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران از برگزاری ایستگاه های شنوایی در سطح پایتخت خبر داد و گفت: این اقدام در راستای روز بین‌المللی مراقبت از شنوایی بوده و سؤالات مردم توسط متخصصان و اساتید دانشگاه در حوزه شنوایی در ایستگاه‌ها پاسخ داده می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

جلائی در آستانه برگزاری روز بین المللی مراقبت از شنوایی اظهار داشت: روز سوم مارس هر سال با نام «روز بین المللی مراقبت از شنوایی» (International Ear Care Day) شناخته می شود که هدف از نامگذاری این روز، ارتقاء آگاهی و شناخت نسبت به مراقبت های شنوایی و گوش در سطح جهان دانسته شده است. در ایران ما آن را به نام «روز شنوایی» می شناسیم.

وی بیان کرد: شنوایی شناسان ایران افتخار دارند که با ارائه سرویس و خدمات شنوایی شناسانه به مردم فهیم ایران سهم خود را در ارتقاء سلامت شنوایی و ارتقاء کیفیت خدمات بهداشتی نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران ادا کنند.

جلائی عنوان کرد: انجمن علمی شنوایی شناسی ایران به مناسبت روز جهانی شنوایی ۱۳ و ۱۴ اسفندماه سال جاری اقدام به برگزاری «ایستگاه آگاهی بخشی» در زمینه شنوایی و شنوایی شناس برای عموم مردم کرده است.

وی افزود: این ایستگاه ها روز جمعه از ساعت 9 تا 12 در بیمارستان فیروزگر و بیمارستان کودکان مفید برگزار و روز شنبه از ساعت 14 تا 18 در همان ایستگاه ها برگزار می‌شوند. همچنین ایستگاه شنوایی روز جمعه از ساعت 13 تا 18 در میدان ولیعصر نیز برپا خواهد بود.

رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران با بیان اینکه در امر برپایی ایستگاه ها، معاونت اجتماعی شهرداری منطقه ۶ تهران کمک بسیاری داشته است، گفت: شنوایی کانال اصلی ارتباط انسان بوده چرا که انتقال افکار، عقاید و نظرات از طریق گفتن و شنیدن نیازمند شنوایی سالم است.

وی اضافه کرد: خدماتی که در ایستگاه ها داده می شود، شامل ارائه بروشور آموزشی برای ارتقاء سطح دانش و آگاهی مردم از شنوایی و گوش، راهکارهای پیشگیری از کم شنوایی و همچنین پاسخگویی به سؤالات مردم توسط متخصصان و اساتید دانشگاه است.

جلائی با اشاره به نظر یکی از متخصصان حوزه توانبخشی که معتقد است ما با گوشهایمان صحبت می کنیم، یادآور شد: وجود شنوایی طبیعی برای تکامل گفتار و زبان بسیار ضروری است و باید از این توان خدادادی محافظت کنیم. در این راستا می‌توانیم با معاینات دوره ای مربوط به سلامت فیزیکی از عملکرد صحیح گوش‌هایمان مطمئن شویم.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.