بُخور؛ سلاحی برای مقابله با حساسیت‌های بهاری

20

شکیبا ضیاعی متخصص داخلی در گفت‌و گو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛در خصوص راهکارهای مقابله با حساسیت‌های فصلی گفت: آغاز آن از اواخر اسفند ماه تا اواسط اردیبهشت است. از جمله علل موثر بر بروز حساسیت‌های بهاری گرده افشانی‌ها و تغییر دما و هوا است.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی علائم حساسیت در این فصل را 90 درصد به شکل آبریزش‌های بینی، عطسه و درصد بسیار کمی را اگزوما پوستی و کهیر اعلام کرد.

متخصص داخلی راهکارهای مقابله با آن را در درجه اول داروهای ضد حساسیت دانست و به مبتلایان آن استفاده از ماسک و گرفتن بخور را پیشنهاد کرد.

ضیاعی تجویز داروها را بر حسب استطاعت اقتصادی مبتلایان متغییر اعلام کرد و ادامه داد: از جمله داروهایی که توسط متخصصان تجویز می‌شود لوراتادین، سیتریزین و آئروتکس است.اما برای کودکان مصرف سیتریزین را مناسب‌تر دانست.

به گفته این متخصص داخلی راه‌های طبیعی برای درمان آن وجود ندارد.اما شست‌وشوی مداوم بینی و مرطوب کردن پوست در برابر اگزوما پوستی را مناسب است.

وی در پایان مصرف غذاهای ساده مانند غذاهای آب‌پز و بخارپز و استفاده کمتر از ادویه‌جات را پیشنهاد کرد و یادآور شد: فست فودها ، ادویه‌جات و سس‌ها مواد آلرژن را بیشتر می‌کند. همچنین قرار گرفتن در برابر هوای بسیار سرد و بوهای تند نیز شدت بخش این مشکل است و باید کنترل شود.

 

انتهای پیام/

 

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.